אסון הרכבל באיטליה: איתן בן ה-5 שב להכרה מלאה ושוחח עם דודתו

עמית, טל ותום בירן הובאו למנוחות בבית העלמין במועצה האזורית אלונה. מחר יובאו למנוחות שני ההרוגים הנוספים באסון, יצחק וברברה כהן סבה וסבתה של טל
נוב ראובני ובן יניב
27 במאי 2021
11:01
עודכן ב 18:26

בבית העלמין במועצה האזורית אלונה נערכה הבוקר (חמישי) הלווייתם של עמית, טל ותום בירן, שלושת בני המשפחה שנהרגו באסון הרכבל באיטליה. הערב דווח באיטליה כי איתן בן החמש, שנפצע קשה באסון, שב להכרה מלאה ושוחח עם דודתו.

 מחר יובאו למנוחות שני ההרוגים הנוספים באסון, יצחק וברברה כהן סבה וסבתה של טל.  אתמול הגיעו לארץ ארונותיהם של ההרוגים, לאחר טקס לזכרם שקיימה הקהילה היהודית במילאנו לפני המראת המטוס לישראל. 


משפחת בירן: עמית, טל ותום בירן שנהרגו באסון, ואיתן בן ה-5 שנפצע

באסון בצפון איטליה בתחילת השבוע נהרגו 14 בני אדם, מתוכם חמישה ישראלים. ההרוגים הם עמית בירן (30) וטל פלג-בירן (26) - זוג ישראלים הלומדים ועובדים באיטליה, בנם בן השנתיים תום וכן סבה וסבתה של טל, יצחק כהן (81) וברברה כהן (71) שהגיעו לביקור. 

בתוך כך, באיטליה דווח אתמול שאיתן בירן בן ה-5 שנפצע קשה בהתרסקות פקח את עיניו. המנהל הכללי של בית החולים בטורינו עדכן: "איתן התעורר ונותק ממכונת ההנשמה והוא בהכרה מלאה. הוא עדיין מתאושש מחומרי ההרדמה. לצידו נמצאים הרופאים המרדימים, פסיכולוגית ודודתו". 

חקירת האסון עדיין נמשכת, ובריאיון לכאן חדשות אמרה התובעת האיטליה כי "אנחנו כבר יכולים לקבוע שהסיבה היא חוסר תפקוד הבלם. אם הוא היה עובד טוב זה מונע את מה שקרה. היו חריגות טכניות שהיה צריך לטפל בהן". 

אחרי שדווח שהתקלה נבעה מבחירה מודעת בגלל בחירות כלכליות, באתר "לה סטאמפה" האיטלקי פורסם שבחודש האחרון הרוויחו המפעילים 140 אלף אירו כתוצאה מהמשך הפעלת המתקן. באתר האשימו את החשודים וכתבו: "כמה שווים חיי 14 בני אדם? 140 אלף אירו".