מואנס דאבור
צילום מסך

אחרי הסערה: מואנס דאבור לא זומן לנבחרת

השחקן שעמד במרכזה של סערה בעקבות פוסט על הר הבית: "פסק זמן כדי לתת לרוחות להירגע" • המאמן רוטשטיינר: "דאבור הבהיר כי אינו יכול להתרכז ב-100% בעת הנוכחית במטרות של הנבחרת"
ליאן וילדאו
28 במאי 2021
14:09

ההתאחדות לכדורגל פרסמה היום (שישי) את סגל הנבחרת למשחקי הידידות מול מונטנגרו ופורטוגל שיתקיימו בחודש הבא. מואנס דאבור, שעמד במרכזה של סערת פוסט על הר הבית בתחילת ההסלמה האחרונה – לא זומן. 

מההתאחדות לכדורגל נמסר כי דאבור לקח חלק בכל אימוני הנבחרת השבוע בבית הנבחרות בשפיים. מאמן הנבחרת ווילי רוטנשטיינר שוחח עם איתו והחליט כי במצב הנוכחי השחקן אינו יכול לתרום לנבחרת כפי שמצופה מכל שחקן שנמנה על הסגל. השחקן הבהיר שאירועי התקופה האחרונה לא מאפשרים לו להתרכז ב-100% באתגרים המקצועיים של הנבחרת.


הפוסט שפרסם דאבור 

דאבור הוסיף: "אין לי שום כוונה לפרוש מנבחרת ישראל והבהרתי זאת בשיחות הכנות שהיו לי עם המאמן ועם יו"ר ההתאחדות. כל מה שאני זקוק לו עכשיו, ואולי לא רק אני, זה פסק זמן כדי לתת לרוחות להירגע, בתקווה ובאמונה שהזמן יאפשר לכולנו לחזור לעסוק בכדורגל, לטובת הנבחרת ולטובת הדו קיום. אני חלק מנבחת ישראל ואמשיך להיות שחקן נבחרת ישראל. ניסיתי להסביר פוסט שבא מהלב ולא היתה בו כל כוונה לפגוע באף אחד, אבל הנסיבות הפכו את ההקשבה וההבנה לבלתי אפשריות". 

ווילי רוטנשטיינר הסביר כי "דאבור הבהיר כי אינו יכול להתרכז במאת האחוזים בעת הנוכחית במטרות של הנבחרת. כמקצוען אמיתי, שתרם רבות לנבחרת הוא יודע מה נדרש משחקן נבחרת, ומרגע שהגיע למסקנה כנה כי אינו פנוי לגמרי עבור הנבחרת, לא נותרה אפשרות אחרת מלבד גריעתו מהסגל".


סגל הנבחרת

יושב ראש ההתאחדות אורן חסון מסר בעקבות ההחלטה: "נפגשתי ארוכות עם מואנס דאבור, לשיחה כנה מלב אל לב. אני מעריך את המחויבות שלו לנבחרת ישראל והזכות לייצג אותה ואת המדינה. התקופה האחרונה היתה מורכבת עבור כולנו וברור לי כי לא ניתן ולא נכון להתעלם ממנה. שחקני נבחרת, אולי יותר מכל ספורטאי, חייבים לקחת בחשבון את ההשלכות האפשריות של כל התבטאות יזומה על ידם. דאבור היה אמיץ מספיק להסביר את הדברים מיד לאחר פרסומם".