-

מבחן המרשמלו: למי אכפת מי יהיה נשיא המדינה?

רגע לפני שחברי הכנסת יכריעו בין הרצוג לפרץ, אסף ליברמן ועקיבא נוביק חלוקים - אם שני הצדדים הם מועמדים טובים וראויים, הבחירה במישהו מהם אמורה לעניין מישהו? ואולי בעצם ההשפעה שלהם גדולה משחשבנו?
אסף ליברמן ועקיבא נוביק
31 במאי 2021
16:24

מרים פרץ או בוז'י הרצוג? מה זה משנה, למי אכפת? לציבור לא אכפת אם זה יהיה מרים פרץ המקרבת, המכילה והמאחדת או בוז'י הרצוג המקרב, המכיל והמאחד. למי אכפת מי יהיה אזרח מספר אחת, מי יהיה הנשיא ה-11 של ישראל?

מה ההבדלים ביניהם? שניהם משכמם ומעלה - ישראלים יפים. אבל הכיוון שאליו כל אחד מהם עתיד לקחת את בית הנשיא, יהיה דרמטי ומשמעותי. יכול להיות שהציבור לא יודע, אבל עזר ויצמן שינה את היחס שלנו, של המדינה בכלל, למשפחות שכולות. יצחק נבון גרם במו ידיו לוועדת חקירה ממלכתית בסברה ושתילה. שמעון פרס מנע מנתניהו וברק להפציץ את איראן.

המירוץ לנשיאות של הזוג המוזר | האזינו ל"עוד יום"

אחלה פרויקטים למען העם. שניהם יעשו את זה בסופו של דבר. שניהם, הלב שלהם נמצא באותו מקום והתפקיד השני להרכיב ממשלות, זה הרי דבר שאתה יכול גם לשים רובוט. תשנה טיפה את החוק, תגדיר איך מטילים את המנדט, וזהו.

ויש גם את שאלת החנינה - לראש הממשלה. 

תראה איפה היינו לפני שבע שנים - מועמד פרש בגלל קזינואים, מועמד פרש בגלל הטרדות מיניות, עוד מועמד על הטרדות מיניות, נתניהו ניסה לבטל את מוסד הנשיאות. הגענו למצב של אירוע פוליטי שבו שני הצדדים טובים.