ח"כ עיסאווי פריג', הכול פוליטי

ח"כ פריג': "אנחנו לקראת ממשלת שינוי"

חבר הכנסת ממרצ: "לפיד מגלה בגרות ומנהיגות חסרת תקדים, נראה לי שאנחנו לקראת ממשלה מעניינת שתביא בשורה וסוף לאנרכיה הקיימת" • עוד אמר: במידה והמהלך לא יסתייע נפעל לפיזור הכנסת
הכול פוליטי
29 במאי 2021
18:56
עודכן ב 19:15

חבר הכנסת עיסאווי פריג' ממרצ העריך הערב (שבת) כי הקמת ממשלת בנט-לפיד קרובה מתמיד. "נראה לי שאנחנו לקראת ממשלת שינוי, ממשלה מעניינת שתביא בשורה וסוף לאנרכיה הקיימת וממשלת תיקון. אבל זה לא נגמר עד שזה נגמר", אמר פריג'. באשר למו"מ הקואליציוני, אמר פריג' כי יו"ר יש עתיד יאיר לפיד מגלה בגרות ומנהיגות חסרת תקדים.

על האפשרות שתוכרז ממשלה אמר פריג': "נחכה יום יומיים. אני מאמין שזה יגמר אוטוטו. אנחנו בכיוון הנכון". עוד הצהיר כי במידה והמהלך לא יסתייע יפעל לקדם את הצעת החוק שהניח לפיזור הכנסת: "ברגע שראש הממשלה קיבל 28 יום ויאיר לפיד קיבל 28 יום, ושניהם לא יצליחו - בשביל מה למשוך את הזמן? שהציבור יגיד את דברו, בבחירות כלליות. זה לא שוט כלפי בנט", סיכם.

באשר לפרסומים לפיהם פריג' מיועד לתפקיד השר לשיתוף פעולה אזורי, אמר חבר הכנסת ממרצ: "החלום שלי הוא לרפא את הפצעים בין הערבים ליהודים". עוד אמר פריג' כי יפעל להפוך את ישראל לחלק אינטגרלי מהמזרח התיכון, והוסיף כי יעשה כל מה שיוכל בתחומו. 

בתוך כך, יו"ר ימינה נפתלי בנט ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד שוחחו לפני השבת, לאחר פגישתם ביום חמישי. בחדשות השבת בכאן 11 דווח הערב כי בנט אמר לצוותו שיחליט הערב או מחר אם פניו לגוש מתנגדי נתניהו. זאת כאשר המחלוקת בין בנט לחברת מפלגתו איילת שקד שרירה וקיימת. שקד סבורה כי יש סיכוי לממשלת ימין עם סער, בעוד לדעת בנט אין היתכנות לכך.


עוד בסביבת בנט מוצאים בעיה בהסכמים שלפיד כבר חתם עם מפלגות אחרות. מנגד, לפיד כבר הבטיח לשותפיו כי הסכמים שנסגרו לא ישונו, פרט לחלקים שנאמר מראש שתלויים בבנט.

בד בבד, ברע"ם מביעים חשש שבנט יקבל רגליים קרות ברגע האחרון ולא יקים ממשלה עם לפיד. לפי גורמים במפלגה, היא תקבל ראשות ועדה סטטורית, ככל הנראה ועדת הפנים, וכן ועדה שתעסוק בענייני החברה הערבית. עם זאת, ברע"ם מדגישים ששום דבר לא סגור.

ברקע המגעים בין יש עתיד לרע"ם, בתוך הרשימה המשותפת ישנם חילוקי דעות אם להצטרף לממשלה. גורמים במפלגה חוששים מכך שרע"ם תוביל את הנהגת החברה הערבית בממשלה. סיכויי המשותפת להצטרף לממשלה כזו קלושים, שכן בנט וסער מתנגדים לכך.

בהכנת הידיעה השתתפו יערה שפירא וסולימאן מסוודה.