תיעוד מהתקיפה האלימה

מכה ושופכת מים רותחים: מטפלת התעללה בחוסה בעל מוגבלות

ניירוז עלי נסאר, מטפלת במעון באזור העמקים, תקפה חוסה חסר ישע. בחקירתה הודתה במיוחס לה ואמרה שהיא "שונאת אותו ואת המשפחה"
חן ביאר
31 במאי 2021
08:17

ניירוז עלי נסאר בת ה-26 שימשה מטפלת במעון לבעלי מוגבלויות שכליות באזור העמקים. החוסים במקום נעזרים במקום לביצוע פעולות יום יומיות, כולל רחצה, הלבשה וצחצוח שיניים. והיא מואשמת בכך שכל זה לא הפריע לה לפגוע בחסר ישע שזקוק לה ותלוי בה כל כך.

תיעוד ההתעללות

בתחילת החודש היא תועדה מכה חוסה שככל הנראה ביצע תנועה חדה שהבהילה אותה. החוסה נראה מתנגד לה בזמן שהיא דוחפת אותו לעבר הספה, וממשיכה לאחוז בגופו בחוזקה עד שהוא נופל על הרצפה. עלי נסאר אינה מרפה, וממשיכה להדוף את החוסה ומפילה אותו שוב. אחר כך היא מושכת בחולצתו ומסירה אותה מגופו. בשל הזה הדייר חסר היישע מצליח להימלט, במן שחוסים אחרים צופים בתקיפה בבהלה. 

לאחר מכן עלי נאסר נראית מסמנת לכאורה לאחד החוסים האחרים להגיע, וגם הוא נראה מכה את החוסה שהותקף. כשעתיים וחצי לאחר מכן מתרחשת תקיפה נוספת כלפי אותו החוסה. עלי נסאר נוטלת כוס של מים רותחים מהמטבח ושופכת אותם על פניו. החוסה מתחיל לרוץ בבהלה. הנאשמת אומנם מנגבת את הפניו, אבל לא מזעיקה עזרה ולא מעניקה לו כל טיפול רפואי מעבר לכך. בתקרית הזאת נגרמו לחוסה כוויות בדרגה 2.

לאחר סיום המשמרת שלה הבחין איש צוות אחר במקום בסימנים החמורים על פניו. כך למעשה נחשפה האלימות מצידה. בחקירתה היא הודתה במיוחס לה אך לא הביעה חרטה על מעשיה, ואף ציינה כי עשתה את המעשים כי היא "שונאת אותו, שונאת את המשפחה". עוד עולה מהחקירה שלפחות שפיכת המים הרותחים הייתה מתוכננת.

בבית משפט השלום בנצרת הוגש כתב אישום נגד עלי נסאר, ובשבוע הבא צפוי דיון בבקשה להאריך את מעצרה.