אילן ישועה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

משפט נתניהו: מפעל הנקניקיות של ישועה | "עוד יום"

החקירה הנגדית של מנכ"ל וואלה לשעבר נמשכת ובליל האינטרסים והיעדר האתיקה העיתונאית עולים על גדותיהם | הפרק השלישי ב"משפט נתניהו - יומן צפייה"
עוד יום
31 במאי 2021
09:00

האזינו לפרק השלישי ב"משפט נתניהו - יומן צפייה" של ההסכת "עוד יום"

בפרק השלישי שאול אמסטרדמסקי וצליל אברהם מדברים על המשך חקירתו הנגדית של מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה. בחקירה בליל האינטרסים והיעדר האתיקה העיתונאית עולים על גדותיהם. פרקליטי ההגנה ניסו להראות שמה שישועה מספר על משפחת נתניהו, הסיקור המוטה, נעשה לכולם, ושישועה עצמו עזר לכל הפוליטיקאים ואנשי העסקים שפנו אליו. 

על הדרך הם סיפקו לנו הצצה די שערורייתית אל אחורי הקלעים של אתר וואלה באותה התקופה, ושל כל כלי התקשורת באופן כללי. עוד נחשפו הקשרים הנסתרים מהעין של הפוליטיקה והתקשורת, וגם בין כלי התקשורת עצמם.

השבוע היו שלוש דמויות ראשיות, אחת מהן היא יצחק הרצוג. כחלק מהחקירה הנגדית הסנגורית של איריס אלוביץ' שלפה התכתבות של ישועה עם הרצוג מ-2013, כשהוא התמודד על ראשות מפלגת העבודה מול יחימוביץ'. בהתכתבות הוא דיבר עם ישועה על זה שהכותרת חייבת להיות בעדו, והיא התחילה שישועה בירך את הרצוג על הניצחון: "ברכות על הניצחון שלך אל תהסס להסתייע בי" והרצוג ענה בקלילות: "תודה, אשמח שהכותרת תהיה...אני חייב להראות שליטה...". ישועה ענה לו: "בסדר, מטפל, אני בהוואי אז אפנה לאבי (אלקלעי, העורך של אתר וואלה)".

הביזנס של העיתונות נחשף: "משפט נתניהו - יומן צפייה" הפרק השני

אילן ישועה, סוכן כפול: "משפט נתניהו - יומן צפייה" הפרק הראשון