משפחתו של איציק סעידיאן בבית החולים, 13.4.21

ההרשעה והאישום נגד איציק סעידיאן בתיק הסמים בוטלו

הצדדים הסכימו לכך בשל מצבו של סעידיאן שמוסיף להיות קשה מאוד • סעידיאן נעצר עם כמות גדולה של סם והוגש נגדו כתב אישום בחודש ינואר
איתי שיקמן
31 במאי 2021
16:41

בית משפט השלום בתל אביב קיבל היום (שני) את בקשת יחידת התביעות של מחוז תל אביב לבטל את הרשעתו של איציק סעידיאן בתיק הסמים, בשל מצבו הבריאותי. בתיאום עם הסנגור ובהסכמת הצדדים הוחלט לבטל את ההרשעה ואת כתב האישום מחודש ינואר.

מצבו של סעידיאן בן ה-26 מירושלים, לוחם בגדוד 13 של גולני לשעבר, מוסיף להיות קשה מאוד. בחודש שעבר הוא עבר לראשונה ניתוח בבית החולים שיבא בתל השומר, שאחריו נמסר על שיפור קל במצבו. אך בהמשך אותו שבוע הידרדר מצבו שוב ונשקפה סכנה לחייו.  

בחודש שעבר גם פורסם בכאן חדשות התחקיר הראשוני על התנהלות אגף השיקום במשרד הביטחון מול סעידיאן שהוגש לשר הביטחון בני גנץ ולמנכ"ל משרדו. לכאן חדשות נודע שרופאים בוועדות הרפואיות לא תוחקרו מאחר שאין אישור לחקור אותם בשל מעמדם המשפטי כחברים בוועדות רפואיות. במערכת הביטחון מחפשים דרך חוקית שתאפשר את תחקור הרופאים.

בדוח הראשוני לבדיקת התנהלות אגף השיקום נמצאות תקלות. הרפורמה הרחבה שהוחלט עליה מלמדת על כשלים שהיו במערכת הטיפול בהלומי קרב. ברפורמה מומלץ שלא ינברו בעברו של נכה פוסט טראומה, יבוטל מבחן ההכנסה ויוגדל מספרם של העובדים הסוציאליים והמוקדנים שיהיו קשובים לפניות בכל שעות היממה. התוכנית תוצג מחר לממשלה.