אילן ישועה בחקירתו הנגדית, אתמול
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

סנגורו של ראש הממשלה: "ראש הממשלה לא העלה על דעתו שהוא מקבל מתת מהאתר הזה"

בניגוד לבקשת השופטים, פרקליטו של ראש הממשלה, עוה"ד בן צור, הציג דוגמאות רבות לכתבות שליליות על נתניהו ולכתבות אוהדות על יריבים פוליטיים דוגמת בנט, יחימוביץ' ולבני • היום ה-13 בחקירתו הנגדית של מנכ"ל וואלה לשעבר - עדות ישועה נכנסת ליומה ה-19 • משפט נתניהו
אמוץ שפירא
01 ביוני 2021
09:54
עודכן ב 15:24

בבית המשפט המחוזי בירושלים נמשכת היום (שלישי) החקירה הנגדית של מנכ"ל וואלה לשעבר אילן ישועה, במסגרת תיק 4000. החקירה הנגדית נכנסה ליומה ה-13 (וליומה ה-19 של עדות ישועה), מטעם סנגורו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, עו"ד בעז בן צור. הפרקליט מציג כתבות וכותרות רבות שמציגות באור שלילי את נתניהו, לצד כותרות וידיעות מפרגנות למתחריו, ובהן ציפי לבני ושלי יחימוביץ', מהשבועות שקדמו לבחירות לכנסת ב-2013 - זאת בניגוד לעמדת השופטים כי עליו להציג פחות דוגמאות.

אילן ישועה, סוכן כפול: "משפט נתניהו - יומן צפייה" הפרק הראשון

עו"ד בן צור טען גם בדיון כי המאשימה לא עשתה בדיקה מה קרה במקביל באתרים אחרים. עוד הוא אמר כי הוא "רואה פעם-אחר-פעם שכתוב 'הדרישה נענתה', 'הדרישה נענתה' - סרק, היא לא נענתה". באי כוחם של נתניהו ושל בני הזוג אלוביץ' ביקשו מבית המשפט להורות לתביעה להעביר להם חומרי חקירה נוספים, לאחר שגילו בשבוע שעבר שיש עוד תיעוד של שיחות שלא קיבלו.

אתמול הובאו בחקירה הנגדית הוכחות להתערבויות לכאורה של ישועה לטובת פוליטיקאים, אנשי תקשורת ואנשי עסקים. בין השאר הוצגו התכתבויות בין יצחק הרצוג לאילן ישועה שבהן ביקש הרצוג להוריד ידיעה על אודותיו מדף הבית וישועה ביצע, וכן התכתבויות עם אנשי ישראל ביתנו ואנשי תקשורת דוגמת ג'ודי ניר מוזס.

הביזנס של העיתונות נחשף: "משפט נתניהו - יומן צפייה" הפרק השני

בתיק 4000 נאשם ראש הממשלה כי העניק הטבות רגולטוריות לבעלי וואלה לשעבר בתמורה להטיית הסיקור באתר, ומיוחסות לו עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים. עם תום חקירת העדים הקשורים לתיק 4000 תעבור התביעה לתיק 2000, שעוסק בשיחות שהוקלטו בין נתניהו למו"ל ידיעות אחרונות נוני מוזס. רה"מ נאשם בתיק זה במרמה והפרת אמונים, מוזס מואשם כי הציע לנתניהו שוחד.

מפעל הנקניקיות של ישועה: "משפט נתניהו - יומן צפייה" הפרק השלישי