יפה בן-דוד, ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

היום: הבחירות לראשות הסתדרות המורים

כ-160 אלף חברים בארגון העובדים הגדול והחזק במשק ישתתפו בהצבעה • הערכה כי יפה בן דוד מזכ"לית הסתדרות המורים הנוכחית תזכה לקדנציה נוספות
לירן כוג'הינוף
01 ביוני 2021
07:04

כ-160 אלף מורות, גננות וגמלאי הסתדרות המורים יבחרו היום (שלישי) את מי שיעמוד בראש הסתדרות המורים. אחרי שנה שבה עלתה לכותרות כשלא ויתרה על ימי החופש בקורונה וזכתה לאהדה בקרב המורים, מזכ"לית הארגון הנוכחית יפה בן-דוד תנסה להיבחר מחדש לתפקיד.

לא מדובר בבחירה ישירה אלא בהצבעה לאחת משש סיעות. על פי אחוז הקולות לכל סיעה יבחרו 401 הצירים המרכיבים את ועידת הסתדרות המורים, והצירים הם אלו שיבחרו במזכיר הכללי של הארגון.

"הבחירות היום הן על הסכם השכר של עובדי ההוראה ועתידם. אני מרגישה את האהבה והאהדה הרבה בשטח ואני מודה לעובדי ההוראה והגמלאים על התמיכה והאמון", אמרה בן-דוד לכאן חדשות.

בן דוד היא המועמדת הבולטת שעומדת בראש סיעת אמ"י. היא גם זו שהחליטה על הקדמת הבחירות המתקיימות מדי חמש שנים - בשנה. בן-דוד דרשה להקדים את הבחירות בשל ההסכם הקיבוצי שצפוי להיחתם לטענתה. מתנגדיה טוענים כי רק רצתה לנצל את הכוח והפופולריות שצברה בקרב המורים בעקבות משבר הקורונה.

יעל אביטל, מנהלת בית ספר לחינוך מיוחד בירושלים העומדת בראש סיעת נח"ל היא המתנגדת העיקרית לבן-דוד. "אנו נמצאים במאה ה-21 ולא במאה ה-19, התקופה של מנהיג אחד כבר לא עובדת", אמרה אביטל לכאן חדשות. "אני רוצה שבשולחן ההנהגה יהיה נציג מכל סקטור ועם זה ללכת ולשבת עם האוצר", הוסיפה אביטל. 

הקלפיות יפתחו בשעה 08:00 בבוקר ויסגרו בשעה 19:00 בערב. מורי ישראל יצבעו בכ-2,000 קלפיות בבית ספר ומרכזיים קהילתיים. התוצאות הסופיות יתפרסמו אמנם רק ביום חמישי, אבל כבר מחר נוכל לדעת מי תהיה המורה מספר אחת.