פרופ' גליה רהב
יוסי אלוני, פלאש 90

בעקבות תמיכתה בחיסון ילדים - איומים ברשתות החברתיות נגד גליה רהב

מנהלת היחידה למחלות זיהומיות בתל השומר, שחברה גם בוועדת החיסונים, ספגה לאחרונה איומים על חייה ברשתות החברתיות. המרכז הרפואי שיבא פנה למשטרה כדי לעצור את המסיתים נגד רהב, שתלווה על ידי מאבטחים
קטי דור
01 ביוני 2021
08:55

איומים על חייה של פרופ' גליה רהב, יו"ר האיגוד הישראלי למחלות זיהומיות, הופצו ביממה האחרונה ברשתות החברתיות. זאת, בעקבות ההתקדמות בתהליך לאישור חיסון הילדים בישראל. בין השאר נכתבו נגד פרופ' גליה רהב החברה בוועדת החיסונים איחולים לדין מוות ופולסא דנורא וכן צילומים של מצבה ליד שמה. 

לאחרונה ננקט צעד נוסף לכיוון חיסון ילדים נגד קורונה. אחרי אישור ה-FDA, לחיסון פייזר לילדים בין גילאי 12-15, גם סוכנות התרופות האירופית הודיעה בסוף השבוע האחרון כי החיסון בטוח. מדובר בחיסון הראשון נגד קורונה שאושר באיחוד האירופי כך שיינתן אצל מתבגרים ומתבגרות. 

מי מפחד מחיסונים לילדים? | עוד יום

בעקבות הפרסומים, פנה בית החולים שיבא למשטרה בטענה להסתה מצד גורמים ברשתות החברתיות נגד רהב. בית החולים מסר כי הוא עובד בתיאום עם משטרת ישראל ויעניק לפרופ' רהב מעטפת אבטחתית כל העת. בהמשך נמסר: "אבוי למדינה אשר איומים, אלימות וכוחנות יכתיבו את דרכה. מומחי שיבא ימשיכו להביע באופן חופשי ובפומבי את עמדתם המקצועית". 

בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב פורסם בשבוע שעבר סקר שבדק באילו מגזרים ימהרו לחסן את בני הנוער בישראל ובאילו לא. מהסקר, שערך צוות חוקרים בהובלת מלי קושא, האחות הראשית במאוחדת ומנהלת אגף הסיעוד, עלה כי ההיענות הנמוכה ביותר צפויה להיות במגזר החרדי, שבו רק כ-38% מההורים בטוחים שיחסנו את ילדיהם. במגזר הערבי - 39% מההורים השיבו כי הם בטוחים שיחסנו את ילדיהם. במגזר הכללי, שבו צפויה על פי הסקר ההיענות הגבוהה ביותר - 49% מההורים אמרו כי יחסנו את ילדיהם.