אוהדי מכבי חיפה ביום הניצחון
צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

המשטרה הוציאה צו סגירה: חגיגות האליפות של מכבי חיפה נדחו

בעירייה יבחנו את האפשרות לקיים את החגיגות במועד אחר • סערת הסרטון: שחקן מכבי חיפה דולב חזיזה הושעה מנבחרת ישראל בעקבות שירים פוגעניים ששר חזיזה במהלך חגיגות האליפות של קבוצתו, בהם כינה את אוהדי מכבי תל אביב "ניאו נאצים". הוא הושעה מסגל הנבחרת לשני משחקי הידידות הקרובים שלה מול נבחרות פורטוגל ומונטונגרו
ליאן וילדאו
01 ביוני 2021
12:33
עודכן ב 17:39

חגיגות האליפות של מכבי חיפה שהיו אמורות להתקיים הערב (שלישי) נדחו בשל צו סגירה שהוציאה המשטרה כשעתיים קודם לכן. בתחנת משטרת חיפה כי הסיבה הוצאת הצו היא "אי עמידה בתנאים והדרישות לקיום האירוע וסכנה ממשית לשלום הציבור".

"אתמול בבוקר העירייה קיבלה מהמשטרה דרישות ותנאים חסרי תקדים", הגיבו בעיריית חיפה. "למרות הכול, מארגני האירוע עמדו בכל הדרישות, לרבות אבטחה מוגברת ודרישות מהנדסים. הדרישות השתנו השכם והערב ולמרות שחזרנו עם פתרונות, הדרישות השתנו שוב ושוב", טענו. עוד נמסר מהעירייה כי יבחנו את האפשרות לקיים את החגיגות במועד אחר.

מוקדם יותר היום שחקנה של מכבי חיפה דולב חזיזה הושעה מנבחרת ישראל, לאחר שתועד שר שירי נאצה בחגיגות האליפות של קבוצתו לפני יומיים. חזיזה לא ייכלל בסגל הנבחרת למשחקי הידידות שיתקיימו בשבוע הבא מול נבחרות פורטוגל ומונטונגרו. בסרטונים שהופצו ברשתות שלשום נראה חזיזה שר שירי נאצה יחד עם אוהדי הקבוצה ועם השחקן עומר אצילי, שכללו מספר התבטאויות פוגעניות כלפי אוהדי מכבי תל אביב, אותם כינה "נאו נאצים" באחד השירים.

ההחלטה התקבלה על ידי יו"ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון ומאמן נבחרת ישראל ווילי רוטנשטיינר, שהחליטו להשעות אותו על אף שהתנצל אתמול על ההתבטאות. "ההשתייכות לחדר ההלבשה של הנבחרת והיותך שחקן נבחרת ישראל מחייבים קוד התנהגות שאסור להתפשר לגביו", אמר חסון. רוטנשטיינר אמר, כי "היה ברור לנו כי הדבר חמור ומחייב אמירה ברורה מצדנו. דולב שחקן מצוין, הוא כבר זמן לא מבוטל חלק משמעותי מנבחרת ישראל ואני משוכנע כי בעתיד, לאחר שנמצא יחד את הדרך לתקן את שאירע, הוא ישוב טוב יותר למדים הלאומיים". 

צפו בסרטון שעורר את הסערה:

חזיזה התנצל ואמר, כי "אלו מילים שלא היו צריכות להיאמר ואני מקווה שאוהדי מכבי חיפה יוותרו על השורה המיותרת הזאת. זה היה בלהט הרגע, לא התכוונתי למילים ואני מקבל אחריות מלאה על מה שקרה". בנוסף להשעייתו, חזיזה יועמד לדין משמעתי בהתאחדות ביום רביעי בשבוע הבא.