ברט אייזקסון ואנדריי דוסטוב

הרשב"צ שסיכל את הפיגוע בעוטף פורש מהתנדבות במשטרה: "אמרו שאני סכנה לציבור"

הרבש"צים מאשכול קיבלו את נשקם בחזרה. רשיונם של אנדריי דוסטוב וברט אייזקסון נשלל לפני כשנה בעקבות תלונה של תושבי הפזורה הבדואית, לפיה הם שלפו לעברם נשק במסגרתם התנדבותם במשטרה. השניים נאבקו במחבל שחדר מעזה לאזור חבל שלום והביאו למעצרו
אסף פוזיילוב ואיציק זוארץ
01 ביוני 2021
17:02
עודכן ב 17:56

לאחר שסיכלו ניסיון פיגוע בעוטף עזה, אנשי הביטחון מהמועצה האזורית אשכול קיבלו את נשקיהם בחזרה. רשיונם של אנדריי דוסטוב וברט אייזקסון נשלל לפני כשנה בעקבות תלונה של תושבי הפזורה הבדואית, לפיה הם שלפו לעברם נשק במסגרתם התנדבותם במשטרה. בעקבות התלונה, נפתח נגדם תיק במח"ש - אך הוא נסגר מחוסר אשמה. עם זאת, דוסטוב מתכוון לפרוש מהתנדבותו הארוכה במשטרה. "אני מאוד מאוד פגוע", סיפר. "אמרו שאני סכנה לציבור. הייתי צריך כמעט להירצח כדי שיחזירו לי את הנשק. לפני שבוע קיבלתי הודעה שלא מחזירים לי את הנשק כי אני מסוכן לציבור. יום אחרי הפיגוע קיבלתי מכתב שאקבל אותו בחזרה אבל התאריך שכתוב על המכתב הוא של חודש אחורה".

ביום ראשון בערב מחבל חמוש בסכין חדר מרצועת עזה לישראל. בעקבות דיווחים של תושבים באזור חבל שלום, הוקפצו אנשי הביטחון. אנדריי דוסטוב הבחין במחבל, שהתחזה לחירש-אילם, כשהציע לו עזרה - הוא תקף ודקר אותו. דוסטוב החל להיאבק במחבל כשהוא ללא נשק, נדקר בבטנו ונפצע קל. בזמן המאבק כוחות נוספים הגיעו ואיש ביטחון אחר ירה במחבל. 

מתחקיר האירוע עולה שהמחבל חצה את הגדר בקטע שנפגע מפצמ"ר, ולא זוהה בגלל תקלת אנוש במערך התצפיות. החשוד שנחקר בשב״כ הוא עמאד צופי, תושב רפיח יליד 1997.