יעל אביטל, יפה בן דוד
צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

הבחירות בהסתדרות המורים הפכו לסרט מתח

חשד לעבירת טוהר הבחירות: המשטרה עצרה כלי רכב שהוביל קלפיות מירושלים למרכז הספירה ביהוד, בו נתפסו שקיות פתוחות עם פתקי ההצבעה
לירן כוג'הינוף
02 ביוני 2021
07:58

זיופים בבחירות להסתדרות המורים? המשטרה עצרה הלילה (רביעי) כלי רכב שהוביל קלפיות מירושלים למרכז הספירה ביהוד. בכלי הרכב נתפסו שקיות פתוחות עם פתקי ההצבעה. המועמדת למזכ"לות יעל אביטל, המתמודדת מול המזכ"לית המכהנת יפה בן דוד, מסרה לפנות בוקר את עדותה במשטרה. לדבריה, רכב השינוע שהיה אמור להוביל את כל הקלפיות של מחוז ירושלים, סטה מדרכו ונכנס ליישוב פסגות בבנימין. עוד לדבריה, רכב אחר, שעקב אחריה מירושלים, חסם רכב של משקיפים מטעמה כדי שרכב השינוע יכול להתחמק.


אביטל יצאה לתעד את נהג הרכב שטענה לגביו כי הוא חוסם את דרכה, ודרשה מהנהג להזדהות, אז טען הנהג בתגובה כי הוא בסך הכול מנסה להסתובב. צוותה של המועמדת הזמין ניידת משטרה והמעורבים עוכבו לחקירה בתחנת המשטרה בבנימין.

כ-160 אלף מורות, גננות וגמלאי הסתדרות המורים בחרו אתמול את מי שיעמוד בראש הסתדרות המורים. אחרי שנה שבה עלתה לכותרות כאשר שלא ויתרה על ימי החופש בקורונה וזכתה לאהדה בקרב המורים, מזכ"לית הארגון הנוכחית יפה בן-דוד מנסה להיבחר מחדש לתפקיד.

לא מדובר בבחירה ישירה אלא בהצבעה לאחת משש סיעות. על פי שיעור הקולות לכל סיעה יבחרו 401 הצירים המרכיבים את ועידת הסתדרות המורים, והצירים הם אלו שיבחרו במזכיר הכללי של הארגון.