שירה איסקוב בעדותה נגד אביעד משה, ארכיון

אביעד משה חשוד שאיים על גרושתו שירה איסקוב מהכלא, ונעצר מחדש

הנאשם בניסיון לרצח אישתו נשמע לכאורה משוחח עם משפחתו בביקור ואומר שיפעיל עבריין כדי לאיים על איסקוב • אחיה של איסקוב: "בטוחים שהוא יקבל את העונש הקשה ביותר שאפשר"
אסף פוזיילוב ואיציק זוארץ
02 ביוני 2021
18:05

‏אביעד משה נעצר היום (רביעי) מחדש בבית הכלא בחשד לאיומים על גרושתו מבית הכלא. משה נמצא במעצר עד תום ההליכים כשמתנהל נגדו משפט בגין ניסיון לרצוח את אשתו לשעבר, שירה איסקוב, בראש השנה האחרון. מחר יובא להארכת מעצר בגין איומים.

ההליך הפורמלי של מעצר בזמן כליאה נעשה לאחר שסוהר שמע לכאורה את משה משוחח עם בני משפחתו בזמן ביקור, ואמר להם שימצא דרך לאיים על שירה איסקוב כדי להפחיד אותה או לפגוע בה באמצעות עבריין אחר הנמצא בכלא, המקושר לארגונו של שלום דומרני. המידע על האיום הגיע לשב"ס שהעביר אותו למשטרה.

אחיה של שירה אמר בעקבות המקרה: "קשה להאמין שאחרי הזוועה שגרם הוא עוד מנסה להלך אימים על שירה. בטוחים שהוא יקבל את העונש הקשה ביותר שאפשר".

בחודש פברואר נתנה איסקוב את עדותה בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, כחלק ממשפט ניסיון הרצח המתנהל נגד בעלה לשעבר. משה נאשם גם בחבלה בכוונה מחמירה ובהתעללות בקטין. המשפט עד גזר הדין צפוי להסתיים לפי ההערכה בחודשים הקרובים. 

שבועיים לפני הדיון, אחרי שהופעלו נגדו סנקציות, נתן משה גט לאיסקוב. שבוע לפני כן השתתפה איסקוב בדיון של ועדת הכנסת לקידום מעמד האישה, בנושא הסדרי טיעון הנחתמים עם גברים המואשמים באלימות במשפחה. "חייבים לעשות פה שינוי. כשמתחילים משא ומתן להסדר טיעון, לקורבן אין שום אמירה בנושא", אמרה איסקוב.