שירה איסקוב

"אביעד משה מנסה לרצוח אותה גם מהכלא": שירה איסקוב מוסרת עדות במשטרה

הוארך מעצרו של משה, שנעצר בחשד שאיים לפגוע בגרושתו, אותה ניסה לרצוח. המידע על האיום הגיע לשב"ס שהעביר אותו למשטרה. עורך דינה של איסקוב: "שוקלים לפנות לוועדת מאוימים"
איתי שיקמן
03 ביוני 2021
13:10

לאחר שפורסם חשד כי אביעד משה איים על גרושתו שירה איסקוב, אותה ניסה לרצוח, היום (חמישי) היא מוסרת עדות במשטרה. סנגורה, עורך הדין אמר: "גם מבין כותלי הכלא אביעד משה מנסה לסיים את מלאכתו ולרצוח אותה. שוקלים לפנות לוועדת מאוימים". מעצרו של משה הוארך בחמישה ימים.

משה נעצר אתמול מחדש בבית הכלא בחשד לאיומים על גרושתו מבית הכלא. משה נמצא במעצר עד תום ההליכים כשמתנהל נגדו משפט בגין ניסיון לרצוח את איסקוב בראש השנה האחרון. 

ההליך הפורמלי של מעצר בזמן כליאה נעשה לאחר שסוהר שמע לכאורה את משה משוחח עם בני משפחתו בזמן ביקור, ואמר להם שימצא דרך לאיים על שירה איסקוב כדי להפחיד אותה או לפגוע בה באמצעות עבריין אחר הנמצא בכלא, המקושר לארגונו של שלום דומרני. המידע על האיום הגיע לשב"ס שהעביר אותו למשטרה.

בחודש פברואר נתנה איסקוב את עדותה בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, כחלק ממשפט ניסיון הרצח המתנהל נגד בעלה לשעבר. משה נאשם גם בחבלה בכוונה מחמירה ובהתעללות בקטין. המשפט צפוי להסתיים לפי ההערכה בחודשים הקרובים. 

שבועיים לפני הדיון, אחרי שהופעלו נגדו סנקציות, נתן משה גט לאיסקוב. שבוע לפני כן השתתפה איסקוב בדיון של ועדת הכנסת לקידום מעמד האישה, בנושא הסדרי טיעון הנחתמים עם גברים המואשמים באלימות במשפחה. "חייבים לעשות פה שינוי. כשמתחילים משא ומתן להסדר טיעון, לקורבן אין שום אמירה בנושא", אמרה איסקוב.