הנסיכה דיאנה ביום חתונתה, יולי 1981
צילום: גטי אימג'ס

מהיום: שמלת הכלה של הנסיכה דיאנה מוצגת לציבור הרחב

השמלה תוצג עד ל-2 בינואר 2022 בארמון קנזיגנטון בו התגוררה הנסיכה • בחודש הבא ייחשף פסל בדמות הנסיכה לציון מה שאמור היה להיות יום הולדתה ה-60
אלון פרוכטר
03 ביוני 2021
16:40

חובבי אופנה ומעריצי בית המלוכה הבריטי יוכלו מהיום (חמישי) לחזות מקרוב בשמלת הכלה של הנסיכה המנוחה דיאנה, אותה לבשה לפני 40 שנה בדיוק. השמלה, בעלת שובל עטור פייטים באורך של כמעט שמונה מטרים, מוצגת לראשונה מזה 25 שנה בארמון קנזינגטון, בו התגוררה דיאנה עד יום מותה.

שמלת הכלה של הנסיכה דיאנה בתצוגה בארמון קנזינגטון בלונדון, היום (צילום: גטי אימג'ס)

ילדיה של הנסיכה, הדוכסים מקיימברידג' ומסאסקס - וויליאם והארי, השאילו את השמלה לתצוגה בשם Royal Style in the Making ("סגנון מלכותי בהתהוות"), שנפתח היום לציבור הרחב עד ל-2 בינואר 2022. מלבד השמלה שעמדה בלב "חתונת המאה", מוצגים פרטי לבוש של נוספים שהיו שייכים לנציגי משפחת המלוכה הבריטית, בהן המלכה מרי והמלכה אליזבת האם - סבתה ואמה של המלכה אליזבת השנייה. בנוסף מוצגים שרטוטים ותמונות נדירות מתהליך העבודה על הפריטים המוצגים.

בהתאם לצוואתה, בשנת 2014 הועברה הבעלות על השמלה של הנסיכה דיאנה מאחיה צ'ארלס ספנסר לילדיה לאחר שהנסיך הארי, הצעיר מבין השניים, חגג את יום הולדתו ה-30. בשנת 2018 נבחרה השמלה על ידי מגזין "טיים" לאחת מ-12 שמלות הכלה המלכותיות המשפיעות ביותר בהיסטוריה.

לציון מה שאמור היה להיות יום הולדתה ה-60 של הנסיכה המנוחה, ייחשף ב-1 ביולי בשטח הארמון פסל בדמותה שאותו הזמינו בניה. על אף המתיחות בין השניים, בעקבות הריאיון שהעניקו הנסיך הארי ורעייתו מייגן מרקל לאופרה ווינפרי, האחים צפויים להגיע יחד לטקס הסרת הלוט. שני הנסיכים לא נראו יחד בציבור מאז הלוויית סבם הנסיך פיליפ בחודש אפריל.