יפה בן דוד
צילום: יונתן זינדל

יפה בן דוד נבחרה לקדנציה נוספת בתפקיד מזכ"לית הסתדרות המורים

סיעת "אמי" שבראשה עומדת בן דוד זכתה ב-54% מהקולות בבחירות
לירן כוג'הינוף
04 ביוני 2021
08:13

מזכ"לית הסתדרות המורים, יפה בן דודנבחרה לקדנציה נוספת בתפקיד. סיעת "אמי" שבראשה היא עומדת זכתה ב-54% מהקולות בבחירות. אחרי פרסום התוצאות אמרה בן דוד: "מודה לעובדי ההוראה והגמלאים הרבים מכל רחבי הארץ שנתנו לי את אמונם". 

"מדובר בניצחון מרגש ובהישג גדול, שמעניק לי את הכוח והרוח הגבית להיאבק על זכויותיהם של עובדי ההוראה, לייצג אותם מול משרדי הממשלה ולהשיג עבורם את הסכם השכר הכי טוב, כפי שהם ראויים לקבל", הוסיפה בן דוד. "בכוונתי להמשיך ולפעול במרץ, במסירות ובנחישות, כפי שעשיתי בארבע השנים האחרונות, כדי להבטיח את עתידם ולשפר את מעמד החינוך בישראל". 

ביום רביעי עלה חשד לטוהר הבחירות, לאחר שהמשטרה עצרה כלי רכב שהוביל קלפיות מירושלים למרכז הספירה ביהוד. בכלי הרכב נתפסו שקיות פתוחות עם פתקי ההצבעה. המועמדת למזכ"לות יעל אביטל, המתמודדת מול המזכ"לית המכהנת יפה בן דוד, מסרה לפנות בוקר את עדותה במשטרה. לדבריה, רכב השינוע שהיה אמור להוביל את כל הקלפיות של מחוז ירושלים, סטה מדרכו ונכנס ליישוב פסגות בבנימין. עוד לדבריה, רכב אחר, שעקב אחריה מירושלים, חסם רכב של משקיפים מטעמה כדי שרכב השינוע יכול להתחמק. כ-160 אלף מורות, גננות וגמלאי הסתדרות המורים השתתפו ביום שלישי בבחירות לראשות הסתדרות המורים.