-
צילום: הדס פרוש ותומר נויברג, פלאש 90

השיח המסית: ועדת חוץ וביטחון דנה באזהרת ארגמן

יו"ר הוועדה ח"כ ברביבאי: "הציעו לי לקיים דיון סגור. אם ההסתה נעשית באופן גלוי אז גם הדיון בפתרונות כלפיה צריך להיות פומבי" • גורמים בימינה ותקווה חדשה: הפרטים שפרסם עבאס מההסכם הקואליציוני אינם נכונים • יו"ר רע"ם טען שסוכם איתו שתוך 9 חודשים הסדרת רוב היישובים הבלתי חוקיים. בתקווה חדשה ובימינה טענו שסוכם רק על שלושה יישובים
זאב קם
07 ביוני 2021
07:49
עודכן ב 09:32

ועדת החוץ והביטחון בכנסת מקיימת היום (שני) דיון בנוגע לאזהרת ראש השב"כ סביב שיח המסית נגד חברי ממשלת בנט-לפיד וחברי מפלגת ימינה בפרט, ובנפיצות בזירה הפלסטינית. יו"ר הוועדה חברת הכנסת אורנה ברביבאי מיש עתיד אמרה כי הציעו לה לקיים דיון סגור והיא סירבה, "כי אם ההסתה נעשית באופן גלוי אז גם הדיון בפתרונות כלפיה צריך להיות פומבי". 

ברביבאי הוסיפה כי ההתראות סביב ההסתה לא התייחסו לצד פוליטי כזה או אחר אלא לעלייה של השיח המסית ברשתות החברתיות בשבועיים האחרונים. ח"כ שלמה קרעי מהליכוד אמר בפתיחת הדיון "טוב שהתעוררתם ושיניתם את כל הלו"ז של הוועדה רק כדי לחזק את הנרטיב השקרי שטוען שההסתה נמצאת בימין".

קצין הכנסת יוסף גריף מסר בדיון כי חלה בתקופה האחרונה עלייה ברמת האיומים שמקבלים חברי הכנסת, "לפחות על פי העדכונים שאני מקבל מחברי הכנסת". עוד עדכן כי נכון לעכשיו ישנם ארבעה חברי כנסת מאובטחים. אל הדיון זומן שלומי אברמזון ממשרד המשפטים שאמר כי לא התקבלו לאחרונה בקשות לפתוח בחקירות סביב המתיחות הפוליטית. 

גורמים בימינה ותקווה חדשה: פרטי ההסכם שפרסמה רע"ם אינם נכונים

גורמים בתקווה חדשה ובימינה טוענים שהפרטים שפרסם יו"ר רע"ם, מנסור עבאס, מההסכם הקואליציוני איתו אינם נכונים ואינם משקפים את מה שסוכם. עבאס טען שסוכם איתו שתוך 45 יום, יוסדרו שלושה יישובים הבלתי חוקיים בנגב, ותוך תשעה חודשים יוסדרו רוב היישובים. כך פורסם היום (שני) בתוכנית "הבוקר הזה" עם אריה גולן, בכאן רשת ב.

אותם גורמים בימינה ובתקווה חדשה אומרים שהדבר היחיד שהוסכם להסדיר הם אותם שלושה יישובים שגם ממשלת נתניהו הסכימה להסדיר. לאחר מכן תוקם ועדה שתדון במשך תשעה חודשים בשאר הסוגיות שקשורות ליישובים הלא חוקיים, אך אין שום הסכמה להסדרה נוספת של יישובים.

מתקווה חדשה נמסר: "במסגרת ההסכם סוכם כי שלושת היישובים שהונחו על ידי ממשלת נתניהו על שולחן הממשלה - יאושרו. לגבי שאר היישובים, תוקם ועדה שתבחן, ואין כל התחייבות מראש למסקנות הוועדה".

עדכונים שוטפים

07:24 | ח"כ מתן כהנא מימינה על מכתב הרבנים נגד הקמת ממשלת בנט-לפיד: "כשאתה מחבר משפטים כמו 'ממשלת שמד' ו'לעשות הכול', בקצה יכול להיות מבולבל אחד שיעשה מעשה אחר. שמח שהרב דרוקמן הבהיר בקולו כמה הוא מתנגד לאלימות".

"מקווה מאוד שיריב לוין יתנהג בממלכתיות. נתניהו צריך להבין - זה בסדר, יש דבר כזה במדינה דמוקרטית שנקרא חילופי שלטון, זאת לא טרגדיה. כולנו יודעים שהליכוד מנסה למשוך את זה רק כדי שיהיו עוד מהומות, עוד רעש ועוד שנאה", הוסיף כהנא.

07:03 | ח"כ שלמה קרעי מהליכוד לכאן רשת ב על הממשלה המוקמת: "אין לנו מטרה לאחוז בקרנות המזבח עד השנייה האחרונה. השאלה אם יש עוד אפשרות לשנות את הדינמיקה או שאפסו הסיכויים. לא צריך לעכב את השבעת הממשלה. שעון החול שלה יאזל מהר מאוד וצריך לתת לו להתהפך, זו ממשלת זדון".