אליעזר ברלנד בבימ"ש השלום בירושלים, 2020
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אליעזר ברלנד בדרך לעסקת טיעון: יודה באישום וירצה מאסר של שנה וחצי

הפרקליטות ובאי כוחו של ברלנד הגיעו להסכמה על עונש. ההסדר יוצג היום בבית המשפט המחוזי בירושלים
תמר אלמוג
07 ביוני 2021
10:47
עודכן ב 12:33

הפרקליטות ובאי כוחו של אליעזר ברלנד הגיעו היום (שני) להסדר טיעון שכולל הסכמה על עונש - יודה באישום וירצה מאסר של שנה וחצי. ההסדר יוצג היום בבית המשפט המחוזי בירושלים.

בחודש ינואר פורסם כי בעקבות הביקורת על הסדר הטיעון המקל, הפרקליטות חזרה בהגשת הסדר הטיעון נגד ברלנד, שנאשם בעבירות חמורות של עושק, מרמה ועבירות מס. בעקבות משיכת ההסדר, המשפט נגדו יימשך.

ההחלטה התקבלה לאחר שכמה מהנפגעים, שאיימו לעתור לבג"ץ, פנו למשנה לפרקליט המדינה, עורך הדין מומי למברגר, ודרשו להחמיר את העונש. עורך דינם של הנפגעים יעקב שקלאר מסר: "עסקת הטיעון עם פרקליטיו של ברלנד הייתה מוטעית ובלתי ראויה. מעשי נבלה כגון אלה המתוארים בכתב האישום של ברלנד צריכים להיות מוקעים במשפט פומבי והענישה צריכה להיות חמורה ותואמת את חומרת העבירות".

בהחלטת של בית המשפט העליון בחודש ינואר גם נקבע כי יש להבטיח שלא יתאפשר לברלנד מגע עם צאן מרעיתו, גם לא בזום, וטלפון נייד או אמצעים טכנולוגים אחרים. המעצר יהיה במקום חסוי וסודי מפני אנשי קהילתו ושיהיה נתון להשגחה קבועה. בהחלטה נכתב כי יש לבחון לעשות זאת באמצעות חברת אבטחה, ולכל זה יש להוסיף ערבויות והפקדה בסכום של 2.5 מיליון שקלים.