יעקב ליצמן, משה גפני, ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הגירוש מגן העדן

מי שעוקב אחר העיתונות החרדית מאז שהחלו הדיבורים על הקמת ממשלת בנט-לפיד עשוי לחשוב שחזרנו 200 שנה אחורה לפרעות ולגזרות של שליטים עריצים. אז מה המפלגות החרדיות צפויות לאבד? והאם באמת יהיה להן רע כל כך בתקופת הממשלה המיועדת? | עוד יום
עקיבא נוביק ויאיר אטינגר
08 ביוני 2021
07:25

מי שצורך את האקטואליה שלו דרך העיתונות החרדית עשוי לחשוב בשבועות האחרונים שחזרנו 200 שנה אחורה למזרח אירופה, לפרעות, לגזרות של שליטים עריצים. כותרות ראשיות בשחור ובאדום, נהרות של דיו עם מילים מתקופות אפלות. הפרשן יאיר אטינגר הגדיר את זה "הגירוש מגן העדן". אז מה המפלגות החרדיות צפויות לאבד? מה הן הרוויחו מהברית ההדוקה עם נתניהו? והאם באמת יהיה להן רע כל כך בתקופת ממשלת בנט–לפיד המיועדת?

האזינו לפרק החדש בהסכת "עוד יום"

בעיתון "יתד נאמן" קראו לממשלת בנט-לפיד המסתמנת בשם "ממשלת זדון לאומית" והגדילו לפרט את רשימת הגזירות שעומדת הממשלה להמטיר על הציבור החרדי. המרכזיות שבהן: גזירת הרס הדת, גזירת הכשרות, גזרת הגיור, הרפורמים, הגיוס, גזירת החינוך, השבת, הנישואין ואף גזירת הלחם.

בעיתון "המודיע" מצאו 30 נקודות של פגיעה בערכי הדת. זה מתחיל בגיוס בכפייה לבני הישיבות ואברכי הכוללים. זה ממשיך בכפיית לימודי ליבה, הרס טהרת ישראל בארצו ופרצות בחומת הגיור, חיסול זכות הציבור להשתמש בסלולר כשר; פריצת מסגרת המשפחה של נישואין וגירושין, פגיעה בכשרות המאכלים, מינוי רבנים ודיינים שאינם ראויים ואף רפורמים, ועוד ועוד.