-

בג"ץ לפרקליטות: בחנו מחדש החמרת האישום של אפיק טויבי לרצח באדישות

הוריו של לוחם מג"ב נעים מאדי דורשים להורות לפרקליטות לתקן את האישום נגד טויבי מהמתה בקלות דעת. העונש בסעיף החדש - 20 שנות מאסר
אמוץ שפירא
09 ביוני 2021
10:41

בג"ץ קיים היום (רביעי) דיון בעתירה שהגישו הוריו של לוחם מג"ב נעים מאדי, בן 21 מג'וליס, בדרישה להורות לפרקליטות לתקן את כתב האישום נגד לוחם מג"ב אפיק טויבי. השופטים ביקשו כי ממלא מקום פרקליט המדינה או גורם אחר בפרקליטות יבחן אם יש מקום להחמיר את העבירה מהמתה בקלות דעת (עונש של 12 שנות מאסר) לרצח באדישות - עונש שדינו 20 שנות מאסר.

לפני כשבועיים וחצי פורסם בכאן חדשות כי המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) הגישה לבית משפט השלום בחיפה כתב אישום נגד רפ"ק ג'ריס ג'ריס בן 48 - מפקד היחידה המודח של נעים מאדי והנאשם בהמתתו אפיק טויבי בתחנת משטרה בעכו. ג'ריס ג'ריס, תושב מעלות, נאשם בשיבוש הליכי משפט, מרמה והפרת אמונים. 

מכתב האישום עולה כי לג'ריס דווחו בכמה מקרים שונים אירועי אלימות בהם תקף טויבי שוטרים אחרים ביחידה, אך אלו לא דווחו ולא טופלו על ידיו. עוד עולה כי לאחר הירי של טויבי במאדי ופתיחת החקירה בנושא, מסר ג'ריס עדות שקר.

טויבי נאשם כי ירה במאדי מטווח קצר ולאחר מכן ניסה להציג מצג שווא לפיו מדובר בהתאבדות. זוהאדי מאדי, אביו של נעים מאדי, דרש בריאיון לכאן רשת ב, שסעיף האישום ישונה לרצח. "לא נסלח ונילחם עד הסוף כי אין פה המתה בקלות דעת, יש פה רצח. המחוקק קבע שאין יותר הריגה", אמר זוהאדי מאדי.