-

בנצי גופשטיין וברוך מרזל נחקרו בלהב 433 בחשד להסתה לגזענות

החקירה באה בעקבות פרסומים ברשתות ועל רקע האזהרה של ראש השב"כ - שקרא לחדול מהשיח האלים בחברה הישראלית. גופשטיין ומרזל מסרו בתגובה כי הם לא שיתפו פעולה עם החקירה: "רדיפה פוליטית"
כרמל דנגור
09 ביוני 2021
15:11
עודכן ב 15:59

ברקע האזהרה של ראש השב"כ, פעילי הימין בנצי גופשטיין וברוך מרזל נחקרו היום (רביעי) ביחידת הסייבר של להב 433. הם נחקרו בחשד להסתה לגזענות, בעקבות פרסומים ברשתות.

גופשטיין ומרזל מסרו בתגובה כי הם לא שיתפו פעולה עם החקירה, וטענו כי מדובר בחקירה פוליטית מובהקת. לדבריהם, חקירתו של גופשטיין נסובה בין היתר סביב סדרת סרטונים שפורסמו בשנת 2018 מטעם ארגון להב"ה, המתריעים מסכנת ההתבוללות ומהגורמים לה. בחקירתו של ברוך מרזל הובאו בין היתר דברי תורה שהתפרסמו מטעמו ביוטיוב. 

גופשטיין מסר לאחר חקריתו: "משרדי 433 נמצאים כאן, בעיר לוד, אבל מי שהמשטרה מצאה לנכון לחקור הוא אותי, על כך שפירסמתי סרטונים נגד התבוללות וקראתי לבנות לא לצאת עם גוים". ברוך מרזל מסר: "טוב לדעת שיש יחידת עלית למשטרת ישראל. עליתי היום בדרגה, ונחקרתי ביחידת ה'סייבר'. פשוט ליצנות. מדובר בחקירה פוליטית חמורה מאוד".

בשבת קרא ראש השב"כ נדב ארגמן בהודעה חריגה לחדול מהשיח האלים בחברה הישראלית. ארגמן אמר כי השיח עלול להביא לפגיעה בנפש. "בתקופה האחרונה אנו מזהים התגברות והקצנה חמורה בשיח האלים והמסית, בדגש על זה המתקיים ברשתות החברתיות. זהו שיח הכולל התבטאויות חמורות, תוך שימוש בשפה ובמונחים של שיסוי, הסתה ואף קריאות לאלימות ופגיעה פיזית", אמר ארגמן.

"אני קורא ומזהיר כי שיח זה עלול להתפרש בקרב קבוצות מסוימות או בקרב בודדים, ככזה המתיר פעילות אלימה ובלתי חוקית שעלולה חלילה להגיע אף לכדי פגיעה בנפש. חובתנו לצאת בקריאה ברורה ונחרצת להפסקה לאלתר של השיח המסית והאלים. יחד עם גורמי האכיפה האחרים, גם על נבחרי ציבור מכל קצוות הקשת הפוליטית, מובילי דעה, אנשי דת, מחנכים ואזרחי ישראל כולם - מוטלת אחריות כבדה בימים אלה", הוסיף ראש השב"כ.