חילופי האש בג'נין

חילופי אש בפעילות כוחות הביטחון הלילה בג'נין - שני שוטרים פלסטינים ומבוקש נהרגו

שני אנשי מנגנוני הביטחון הפלסטינים ומבוקש מהג'יהאד האיסלאמי נהרגו בפעילות משותפת לצה"ל, ימ"מ ושב"כ. הכוח, שיצא מהפעולה ללא נפגעים, הרג בפעילות מחבל מבוקש ולפי דיווחים פלסטינים עצר שניים
גל ברגר, איתי בלומנטל וכרמל דנגור
10 ביוני 2021
03:32
עודכן ב 12:10

תקרית בגדה: גורמי ביטחון בישראל אומרים הבוקר (חמישי) כי התיאום עם מנגנוני הביטחון הפלסטיניים בג'נין הלילה התבצע כמקובל. במערכת הביטחון ממשיכים לתחקר את האירוע החריג במחנה הפליטים ג’נין שבו נהרגו שני שוטרים פלסטיניים ושניים נפצעו במהלך פעילות של הימ"מ, צה"ל והשב"כ למעצר מבוקשים שהיו מעורבים בפיגוע ירי לעבר כוחות צה"ל בחודשים האחרונים. אחד המבוקשים נהרג גם כן בפעילות. לא היו נפגעים לכוח הישראלי. 


פרט למבוקש שנהרג נפצע מבוקש שני באורח קל. אחד השוטרים ההרוגים הוא קצין בדרגת סגן והשני שוטר בן 20. שוטר שלישי נפצע אנושות. שני פצועים מהאירוע פונו לבית החולים העמק בעפולה. מצבו של אחד מהם קשה ומצבו של השני - בינוני.

הרכב שהוחרם הלילה | צילום: FajerTV

ראש המודיעין הצבאי הפלסטיני בג'נין, טאלב סלאחאת, אמר הבוקר: "כוחות מיוחדים נכנסו לג'נין. האנשים שלנו הופתעו מנוכחותם. הכוחות ירו עליהם באופן ישיר וללא אזהרה מוקדמת, זה הוביל למותם של שני קצינים שלנו ולפציעה של אחד נוסף פצעים קשים".


דובר חמאס, פוזי ברהום, בירך את ההרוגים הלילה בג'נין ותאר את האירוע כ"פעולת גבורה אמיצה". הוא עודד אירועים נוספים מן הסוג הזה: "זהו התפקוד האמיתי הנדרש ממנגנוני הגדה כחלק מהשמירה על עמנו. על רוח המאבק הזאת רק לגדול ולהמשיך. אנו סומכים רבות על אנשים כמו השאהידים כחלק מעצירת פשעי האויב והכרעת המערכה איתו", כתב בהודעה מטעמו.