בנט ונתניהו
צילומים: פלאש 90

כשנתניהו מציג את התנהגות בנט כהונאת המאה

איך יכול ראש הממשלה לטעון שיו"ר ימינה גנב ממנו את הכתר היקר? אם למפיץ השקר הזה לא היו קוראים בנימין נתניהו, ייתכן שהוא היה מגיש תביעת דיבה נגד עצמו
מרדכי גילת, דעה
10 ביוני 2021
08:35

נפתלי בנט לא היה כוס התה שלי מאז פרץ לחיים הפוליטיים שלנו. רחוק מזה, בלשון המעטה. את דעתי עליו פרסמתי לפני כחצי שנה, ולפוסט ההוא נחשפו כמה מאות אלפי קוראים. למרות זאת, לטעון שבנט הוא הונאת המאה של מדינת ישראל, שהוא הנוכל הפוליטי הגדול שידעה המדינה? שהוא גדול הרמאים בכנסת, גדול גנבי הקולות בפוליטיקה הישראלית, גדול זורעי החול בציבור הימני – מה הקשקוש הזה? איך יכול בנימין נתניהו לטעון בעצם שיו"ר ימינה גנב ממנו את הכתר היקר?

אם למפיץ השקר הזה לא היו קוראים בנימין נתניהו, ייתכן שהוא היה מגיש תביעת דיבה גדולה נגד עצמו ומהדהד אותה בכל הרשתות. בעזרת השופרות שלו הוא היה פותח באש לעבר הגנב המדומה וזוכה בכסף רב.

נתניהו היה מזכיר לנתניהו את מגדל השקרים שלו ברומן האומלל שרקם עם בני גנץ; את סיפור הרוטציה שלא התכוון לממש; את הבריחה מאישור תקציב המדינה בטענות שווא; את העלילה שרקח נגד נשיא המדינה וגדעון סער, כאילו שניהם בישלו נגדו קנוניה נוראה; את הבטחות הכזב שלו לשרים, לחברי כנסת ולבכירים בלשכתו שפשוט נמלטו ממנו על נפשם; את היריקות שלו בפרצופו של סער, שהיה שנים חייל נאמן שלו ונזרק גם הוא לכלבים; את הסתרת האמת בסיפור המשא ומתן שניהל עם מנסור עבאס ועוד ועוד. נעצור כאן כי הרשימה הזאת ארוכה ארוכה, כיאה לנוכל סדרתי מליגת העל.

נכון שלבנט אין עמוד שדרה, אבל בהבטחותיו למנוע בחירות חמישיות ולהרחיק את נתניהו מבלפור - הוא עמד בכבוד

כן, זה נכון שלנפתלי בנט אין עמוד שדרה, שהוא נשלט בידי איילת שקד, שהוא לא יודע תמיד לבחור אנשים ראויים שעומדים בלחצים - והנורא מכל, לפחות בעיני מחפשי ראשו: הוא אכן התחייב פומבית לא לשבת בממשלה אחת עם לפיד. התחייב וחזר בו.

אבל, וזה העיקר לטעמי: לבנט היו שתי התחייבויות עקרוניות חשובות פי כמה. האחת, למנוע בחירות חמישיות, ובכך לסכל את הטירוף של נתניהו לגרור מדינה שלמה לעוד מערכת בחירות מיותרת. השנייה, להרחיק את נתניהו מבלפור אחרי מעלליו וחריכת האדמה. בשתיהן הוא עמד, נכון לעכשיו, בכבוד. בשתיהן הוא הדף לחצים פוליטיים, מלווים בצחנה נוראה, שקל לזהות את מושכי החוטים בה. הם כבר לא מתביישים.

אגב לחצים, בושה, וצחנה פוליטית שעלולה להוביל לכלא - הבוקר (חמישי) נעסוק בתוכנית "אלמוג וגילת" בכאן רשת ב בין היתר בשאלה איך צומחים עשבים שוטים בלשכות ובחצרות של בעלי שררה וכוח שלטוני (פרשות ליצמן, נתניהו, אולמרט ואחרים). נקיים באולפן דיון תקשורתי גם על מה שקורה במשפט נתניהו.