כדורסל
צילום: פלאש 90

חולון סירבה לחדש משחק שנעצר בגלל הפסקת חשמל וספגה הפסד טכני

קריסה של רשת החשמל באולם בגן נר עצרה את משחק חצי הגמר בין גלבוע גליל וחולון. האורות נדלקו כעבור שעה אך האורחים טענו כי חידוש המשחק יסכן את בריאות השחקנים. מנהלת הליגה תדון היום בסוגייה
ליאן וילדאו ויואב בורוביץ'
10 ביוני 2021
08:09

כדורסל בליגת העל: "הפועל חולון" צפויה לספוג הפסד טכני, ולסיים את דרכה בסדרת הפלייאוף, לאחר שסירבה אמש לחזור למשחק עם הפועל גלבוע גליל שהיה באולם בגן נר, ונקטע בשל הפסקת חשמל ממושכת.

המשחק הופסק שבע דקות לפני תום הזמן החוקי, בתוצאה 55-60 לגליל. במשך שעה ארוכה לא הצליחו המארחים לסדר את התקלה האזורית ברשת החשמל. במנהלת הליגה הוחלט כי אם החשמל לא יחזור בתוך כשעה - המשחק יבוטל. החשמל חזר דקות אחדות לפני תום המועד אולם בחולון, שירדו מן המגרש, סירבו לשוב ולחדש את המשחק בטענה כי הדבר מסכן את בריאות השחקנים.

בעקבות זאת נפסק הפסד טכני לחולון. היום תתקבל באיגוד הכדורסל בצוותא עם המנהלת החלטה סופית על גורל המשחק והסדרה כולה, כאשר חולון תערער על החלטה, אם תהיה להפסד טכני. אם אכן יוחלט על הפסד טכני של חולון, תעפיל גלבוע־גליל לסדרת הגמר עם ''מכבי תל־אביב'', שצפויה להתחיל ביום ראשון

רועי דבורה, מנכ"ל הפועל חולון, אמר על האירוע החריג: "השחקנים החליטו שלא לחזור ולא לסכן את הבריאות שלהם ואני מבין אותם לחלוטין. שחקני כדורסל זה לא מכונה שאתה לוחץ - זה זז, ואתה עוזב - זה מפסיק. אחרי שעה של הפסקה לא פשוט לחזור ובריאות השחקנים זה הדבר הכי חשוב. אנחנו לא יכולים לכפות עליהם לסכן את עצמם. ירצו לסיים את הסדרה בצורה הזאת? אז בסדר, שיחקנו כל השנה אולי לחינם, אם זה ככה נגמר. אם ירצו שנשחק משחק חוזר ביום שישי, נעשה את זה באהבה גדולה".
מנכ"ל הפועל גלבוע גליל, ארצי פרטי, אמר מנגד: "צר לי שכך בחרו, אני בטוח שאם חולון היו מובילים 1-0 בסדרה ובמשחק הזה היו בפלוס של חמש נקודות או עשר הם היו עולים לשחק. בתחילת הפסקת החשמל מנכ"ל הליגה והמשקיף הודיעו לאנשי חולון שאם יבחרו לא לעלות לשחק והיה והחשמל יחזור, אז ייפסק לחובתם הפסד טכני, הם ענו שההשלכות מובנות להם. תנאי הקבוצות היו שווים, אני לא יודע על מה הם מלינים. גם אנחנו הפסקנו את הפעילות וחיכינו – ברגע שהחשמל חזר, כפי שנקבע, עלינו לחימום כדי לשחק ולנצח על המגרש. אם נקבע שאנחנו ננצח טכני – זה בסדר – הפנים שלנו לגמר".