הרכבת הקלה בפ"ת
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

לראשונה: נוסעים עלו על הרכבת הקלה בפ"ת

הרכבת החלה בנסיעות מבחן רשמיות בציר ז'בוטינסקי בעיר. הקו - שיעבור מפ"ת, דרך תל אביב-יפו ועד בת ים, צפויה להיפתח רק בעוד שנה וחצי
שרון עידן
10 ביוני 2021
12:39

הבוקר (חמישי) התקיימה לראשונה נסיעת מבחן רשמית של הרכבת הקלה בפתח תקווה, שערכה נסיעה לאורך ציר ז'בוטינסקי בעיר. לראשונה עלו אל הרכבת נוסעים, כשהיא צפויה לערוך בזמן הקרוב מספר נסיעות מבחן בציר זה.

הרכבת שערכה את הנסיעה היא חלק מהקו האדום שנבנה בגוש דן בשנים האחרונות וצפוי להיפתח בעוד כשנה וחצי.הקו האדום יעבור על פני 54 ק"מ של מסילות, מבת ים ועד לפתח תקווה, דרך תל אביב, כשעשר מהתחנות נבנו כ-35 מטר מתחת לאדמה. 

מלבד הקו האדום, במשרד התחבורה עומלים גם על בניית קו נוסף בתוואי רכבת הקלה בגוש דן - הקו הסגול, אך כרגע הוא נתקל בעיכוב. לפני כחודש הורה משרד האוצר למנכ"ל חברת נת"ע, הבונה את הרכבת הקלה בגוש דן, שלא לבחור זכיין להקמת הקו, בשל סירובה של שרת התחבורה היוצאת מירי רגב לרבוע מועד לפינוי התושבים בכפר שלם, שלא הגיעו להסכם פיצויים עם המדינה והמתגוררים על אזור התוואי. הקו הסגול אמור להתחיל מהאזורים של קרית אונו ואור יהודה ועבודות התשתית עליו היו אמורות להתחיל כבר לפני מספר חודשים.