-
צילום: ג'מאל עוואד, פלאש 90

חמאס: "עוקבים באדיקות אחרי מה שקורה בירושלים - מזהירים לא לגעת באל-אקצא"

ח"כ בן גביר בשער שכם: אמר שהוא מצפה "שנתניהו יפגין משילות". שישה חשודים נעצרו בהפרות סדר במקום, שנים מהם מוסלמים שתקפו יהודים
ורד פלמן
10 ביוני 2021
17:47
עודכן ב 19:47

חמאס הוציא הערב (חמישי) הודעה שבה נאמר: "עוקבים באדיקות אחרי מה שקורה בירושלים ואחרי ניסיונות ההתגרות והתוקפנות, ומזהירים לא לגעת באל-אקצא".

המשטרה עצרה שישה חשודים בהפרות סדר סמוך לשער שכם, אחד מהם מוסלמי שחטף דגל משתי יהודיות וזרק אותו לפח, חשוד מוסלמי נוסף תקף אישה יהודייה ואת צוות "ערוץ 20".

מוקדם יותר יו"ר עוצמה יהודית, חבר הכנסת איתמר בן גביר, הגיע למחות ליד שער שכם שבכניסה לעיר העתיקה בירושלים, אחרי שבג"ץ דחה את עתירתו נגד החלטת מפכ"ל המשטרה, שלא לאפשר לו לצעוד עם דגל ישראל משער שכם אל הכותל המערבי. הוא התקבל בקריאות עוינות מצד צעירים ערבים שהיו במקום. כמה מהם החלו להפר את הסדר.

"המשטרה יכולה לקפל את המתפרעים תוך שתי דקות, מי הם? אם יש מתפרעים תעצרו אותם", אמר בן גביר לכאן חדשות במקום. "המפכ"ל מתקפל בפני זה? מה השלב הבא? אני אנשום - זה גם איום? יש איומים על החיים שלי", אמר בן גביר.

ח"כ בן גביר תקף גם את ראש הממשלה שלא החליט לאפשר את צעדת הדגלים שהייתה אמורה להתקיים היום ואמר: "הייתי מצפה שנתניהו יפגין משילות. יש הידרדרות בשלטון הדמוקרטי בישראל". לדבריו, לא יעלה על הדעת שלא יוכל לצעוד במרחק מאה מטרים מתוואי הרכבת הקלה בירושלים בעוד חברי כנסת מהשמאל מורשים לבקר בכל מקום שירצו. הוא עזב את המקום בתוך פחות משעה.

בכיר בלשכת ראש הממשלה ניסה הלילה לקדם פשרה בין בן גביר לבין המשטרה - אולם מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי סירב להצעת הפשרה. כך דווח בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. ההצעה שהובאה למפכ"ל: חברי הכנסת בן גביר ומאי גולן יצעדו משער שכם לכותל לבדם, ללא פעילים נוספים, בשעה 13:00 - ארבע שעות לפני הפגנת "ניצחון" של ערבים המתוכננת במקום.