צילום: הדס פרוש, פלאש90

מצעד הדגלים: הצועדים יעברו ברובע המוסלמי אך לא ייכנסו לעיר העתיקה משער שכם

הושג סיכום בין המארגנים למשטרה על מתווה הצעדה. ברחבת שער שכם תתקיים הרקדה ומשם ימשיכו לעיר העתיקה דרך שער יפו • ח"כ טיבי: אישור המצעד בשער שכם - פרובוקציה ששני הצדדים יודעים מה משמעותה
ורד פלמן
11 ביוני 2021
13:20
עודכן ב 16:00

מארגני מצעד הדגלים הודיעו היום (שישי) כי הגיעו לסיכום עם המשטרה על מתווה המצעד שיתקיים ביום שלישי. המצעד יחל ברחוב הנביאים דרך רחוב סולטאן סולימאן עד שער שכם שם, ברחבת השער, תתקיים הרקדה. משם ימשיכו הצועדים לכיכר צה"ל דרך שער יפו ויכנסו אל הכותל המערבי חלקם דרך שולי רובע המוסלמי ובחלקם דרך הרובע היהודי, זאת מסיבות של בטיחות וכדי למנוע צפיפות יתר. 

יו"ר תע"ל, חבר הכנסת אחמד טיבי, אמר לכאן חדשות: "אישור המצעד בשער שכם הוא פרובוקציה שגם הישראלים וגם הפלסטינים יודעים מה המשמעות שלה". מארגני המצעד מסרו: "אנו מודים למשטרת ישראל, למפכ"ל ולמפקד מחוז ירושלים על שיתוף הפעולה ושמחים שדגלי ישראל יונפו בגאון לאומי ברחובות העיר העתיקה על כל חלקיה". 

הקבינט המדיני-ביטחוני החליט השבוע כי המצעד יתקיים ביום שלישי הבא במתווה שיוסכם בין המשטרה ובין מארגני המצעד. בהודעה בסיום דיון הקבינט נאמר כי ראש הממשלה נתניהו ראה חשיבות בהגעה להסכמה רחבה על קיום המצעד ועל כן עשה הפסקה בישיבת הקבינט ופנה לשר הביטחון בני גנץ.

חמאס פרסם אתמול הודעה שבה נאמר "עוקבים באדיקות אחרי מה שקורה בירושלים ואחרי ניסיונות ההתגרות והתוקפנות, ומזהירים לא לגעת באל-אקצא".

המשטרה עצרה שישה חשודים בהפרות סדר סמוך לשער שכם, אחד מהם מוסלמי שחטף דגל משתי יהודיות וזרק אותו לפח, חשוד מוסלמי נוסף תקף אישה יהודייה ואת צוות "ערוץ 20".

מוקדם יותר יו"ר עוצמה יהודית, חבר הכנסת איתמר בן גביר, הגיע למחות ליד שער שכם שבכניסה לעיר העתיקה בירושלים, אחרי שבג"ץ דחה את עתירתו נגד החלטת מפכ"ל המשטרה, שלא לאפשר לו לצעוד עם דגל ישראל משער שכם אל הכותל המערבי. הוא התקבל בקריאות עוינות מצד צעירים ערבים שהיו במקום. כמה מהם החלו להפר את הסדר.