הצעדה ביום ירושלים, מאי 2021
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

במערכת הביטחון מעריכים: חמאס לא ירה רקטות אך ינסה להוציא פיגועים בתגובה למצעד הדגלים

אחרי הסיכום בין המארגנים למשטרה על מסלול למצעד, יבחן אותו שר הבט"פ הנכנס עמר בר-לב. אם לא יאשר את התוואי, ההחלטה על כך תועבר לקבינט המדיני-ביטחוני. הערכות: במצעד ישתתפו אלפים בודדים
משה שטיינמץ
12 ביוני 2021
22:20

ארבעה ימים למצעד הדגלים: במערכת הבטחון מעריכים שחמאס לא יגיב אליו בירי רקטות, אך תתכן תגובה בדמות שיגור בלונים מעזה וניסיונות להוציא פיגועים מיהודה ושומרון. כך דווח הערב (שבת) בחדשות השבת בכאן 11. לפי ההערכות במשטרה, רק אלפים בודדים של משתתפים צפויים לצעוד ביום שלישי.


התוכנית המבצעית למצעד הדגלים שיזמו מפלגת הציונות הדתית ותנועת "אם תרצו" בירושלים תוצג ביום שני לשר החדש לביטחון פנים עמר בר-לב. אם בר לב יחליט שלא לאשר את המצעד - הדבר יעלה להחלטת הקבינט המדיני בטחוני.

בר-לב אמר היום בריאיון לשלום קיטל בכאן רשת ב כי הוא סומך על המפכ"ל רב-ניצב שבתאי ועל צמרת המשטרה שהפיקו לקחים מן האירועים הקודמים. לדבריו, ביום שני תתקיים הערכת מצב לקראת המצעד, ואם יהיו לו הערות - הוא יעלה אותן בדיון.

האזינו לריאיון עם חבר הכנסת עמר בר-לב בכאן רשת ב

המצעד שאמור להתקיים ביום שלישי נדחה אחרי שתוכנן ליום חמישי האחרון. מארגני המצעד הודיעו אתמול כי הגיעו לסיכום עם המשטרה על המסלול. המצעד יחל ברחוב הנביאים דרך רחוב סולטאן סולימאן עד שער שכם. שם, ברחבת השער, תתקיים הרקדה. משם ימשיכו הצועדים לכיכר צה"ל דרך שער יפו ויכנסו אל הכותל המערבי חלקם דרך שולי רובע המוסלמי ובחלקם דרך הרובע היהודי, זאת מסיבות של בטיחות וכדי למנוע צפיפות יתר.

הקבינט המדיני-ביטחוני החליט בשבוע שעבר שהמצעד יתקיים ביום שלישי הבא במתווה שיוסכם בין המשטרה ובין מארגני המצעד. בהודעה בסיום דיון הקבינט נאמר כי ראש הממשלה נתניהו ראה חשיבות בהגעה להסכמה רחבה על קיום המצעד ועל כן עשה הפסקה בישיבת הקבינט ופנה לשר הביטחון בני גנץ.