מבצע שומר החומות, ארכיון
צילום: עבד-רחים חטיב, פלאש 90

בכיר חמאס: ההחלטה להכות את ישראל - עדיין על השולחן

מוסא אבו-מרזוק: "ההחלטה שלנו מוכנה - וייתכן שתהיה עוד מלחמה" • במערכת הביטחון מעריכים שחמאס לא יגיב למצעד הדגלים בירי רקטות, אך יתכן שיגור בלונים מעזה
שמעון מיג'אן
13 ביוני 2021
10:21

חמאס שוקל עדיין לפגוע בישראל בתגובה על פעולותיה בירושלים. בכיר הארגון, מוסא אבו-מרזוק, אמר הבוקר (ראשון) כי ההחלטה להכות את כל ערי ישראל לא ירדה מן השולחן - אם האויב, כלשונו, יעשה את פעולותיו הרגילות בירושלים ובמקומות אחרים. "ההחלטה שלנו מוכנה - וייתכן שתהיה עוד מלחמה", הדגיש אבו-מרזוק. בכיר חמאס תהה למה שב הרצון לקיים את "מצעד הדגלים" ומדוע הוא התבטל או נדחה, וציין כי המשוואות הנוגעות לעניין - עדיין קיימות.

בתוך כך, אמש דווח ב"חדשות השבת" בכאן 11 כי במערכת הבטחון מעריכים שחמאס לא יגיב למצעד הדגלים בירי רקטות, אך תתכן תגובה בדמות שיגור בלונים מעזה וניסיונות להוציא פיגועים מיהודה ושומרון. על פי ההערכות במשטרה, רק אלפים בודדים של משתתפים צפויים לצעוד ביום שלישי.

התוכנית המבצעית למצעד הדגלים שיזמו מפלגת הציונות הדתית ותנועת "אם תרצו" בירושלים תוצג מחר לשר המיועד לביטחון הפנים עמר בר-לב. אם בר-לב יחליט שלא לאשר את המצעד - הדבר יעלה להחלטת הקבינט המדיני בטחוני. אתמול אמר בר-לב בריאיון לשלום קיטל בכאן רשת ב כי הוא סומך על המפכ"ל רב-ניצב שבתאי ועל צמרת המשטרה שהפיקו לקחים מן האירועים הקודמים. הוא הוסיף כי בשני תתקיים הערכת מצב לקראת המצעד, ואם יהיו לו הערות - הוא יעלה אותן בדיון.

האזינו לריאיון עם חבר הכנסת עמר בר-לב בכאן רשת ב

המצעד שאמור להתקיים ביום שלישי נדחה אחרי שתוכנן ליום חמישי האחרון. מארגני המצעד הודיעו ביום שישי כי הגיעו לסיכום עם המשטרה על המסלול.