אביב כוכבי, ארכיון

כוכבי יטוס במוצ"ש לביקור ראשון כרמטכ"ל בארצות הברית

הרמטכ"ל יפגוש את ראשי הצמרת הביטחונית בוושינגטון, ידון בנושאים אסטרטגיים ויציג גם מסקנות ולקחים ממבצע שומר החומות
כרמלה מנשה
15 ביוני 2021
09:30

פרסום ראשון: הרמטכ"ל אביב כוכבי יטוס במוצאי שבת לארצות הברית. לאחר שביטל את נסיעתו לארצות הברית בגלל ההסלמה הביטחונית, כוכבי ייצא לפגישות עם ראש המטות המשולבים, היועץ לביטחון לאומי וקצינים אחרים בצמרת משרד ההגנה האמריקני. מדובר בביקור רשמי ראשון של הרמטכ"ל בארצות הברית. 

כוכבי ידון עם מקביליו בוושינגטון באתגרים המשותפים ובראשם סוגיות הנוגעות לאיום האיראני, ההתבססות של איראן במזרח התיכון, מאמצי ההתעצמות של חיזבאללה, השלכות איום הטילים המדוייקים ובניין כוח משותף. הרמטכ"ל ידון גם בלקחי המבצע האחרון בעזה, שיועברו לאמריקנים, כולל לקחים בתחום המודיעין. בימים הקרובים תוארך בממשלה כהונתו של הרמטכ"ל לשנה רביעית כפי שהוחלט על ידי שר הביטחון גנץ וראש הממשלה לשעבר נתניהו.

ביום ראשון בערב שוחח שר החוץ לפיד שוחח עם עמיתו האמריקני אנתוני בלינקן והודה לו על תמיכתה הלא מסוייגת של ארצות־הברית בישראל. השניים דיברו גם על "נושאים אסטרטגיים". בלינקן הזמין את לפיד לביקור בוושינגטון. 

כמוכן, שר ההגנה של ארצות הברית לויד אוסטין בירך בטוויטר את שר הביטחון גנץ על הישארותו בתפקידו בממשלה החדשה. בתגובה, צייץ השר גנץ כי ישמח להמשיך לשתף פעולה עם שר־ההגנה האמריקני לחזק את ביטחון ישראל ואת היציבות במזרח התיכון.