מתפרצות

יולדת בת 31 מתה בבית החולים סורוקה, בתה התינוקת במצב יציב

מערכות גופה של קארין ללוש קרסו אתמול באופן פתאומי. לפי ההערכות כתוצאה ממקרה של תסחיף • בני משפחתה של היולדת לכאן חדשות: "היא הייתה בריאה לחלוטין, כולנו בשוק"
איציק זוארץ ואסף פוזיילוב
15 ביוני 2021
09:32
עודכן ב 14:00

טרגדיה בבאר שבע: קארין ללוש, יולדת בת 31 בשבוע ה-40, להריונה מתה הלילה (שלישי) בבית החולים סורוקה לאחר שמערכות גופה קרסו אתמול באופן פתאומי, בשלב מוקדם של הלידה. הצוות בחדר לידה החל בביצוע החייאה והיא הובהלה לחדר ניתוח במצב קריטי, שם נאבקו על חייה גינקולוגים, מומחים בכירורגית לב חזה, קרדיולוגיה וכלי דם.

ללוש חוברה למכשיר אקמו ובהמשך הלילה נפטרה. לפי ההערכות המקרה אירע כתוצאה מאירוע נדיר של תסחיף. בתה התינוקת יולדה בניתוח חירום והיא מאושפזת ביחידה לטיפול נמרץ פגים במצב יציב.

האזינו לריאיון בכאן רשת ב


תהילה בן דוד, אחותה של קארין אמרה לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" כי מדובר במחדל רציני. היא סיפרה כי ההיריון של אחותה היה תקין תיארה את ההידרדרות מהרגע שקיבלה אפידורל בחדר הלידה ועד שהחלה שאיבדה הכרה. "בעלה התקשר ואמר לי שההתנהלות בבית החולים 'שכונה', ששום דבר לא מתקדם ושיש לה דופק נמוך. הוא ביקש שאבוא. כשהגעתי לחניה הוא התקשר ואמר שהמצב לא טוב. כשהגעתי לחדר הלידה הוא אמר לי שעושים לה החייאה. פתחתי את הדלתות וראיתי אותה שוכבת ואז הם סילקו אותי. הוא סיפר שהמיילדת לחצה לה על הבטן חזק ואז היא התחילה להקיא ולהשתעל. היה שם מחדל רציני. זה לא הגיוני. אין מצב שתוך שנייה הכול ככה".

בני משפחתה אמרו לכאן חדשות: "לא היה לה שום דבר, הייתה בריאה לחלוטין. כולנו בשוק פשוט לא מאמינים לא מעכלים את זה, זה לא אדם מבוגר שעמד למות. היינו בציפייה בכל רגע לראות אותה ואת התינוקת ולחגוג, אתה לא מצפה לדברים כאלה. נדלקה לנו נורה אדומה בגלל מקרים קודמים שהיו בבית החולים סורוקה אבל בשלב הזה אנחנו לא יכולים להאשים אף אחד עד לתוצאות הנתיחה. התינוקת מורדמת ומונשמת ומקווים לטוב״. 

לפני כשלושה שבועות היולדת מורן מלכי נבו, בת ה-38, מאירוע של תסחיף מי שפיר בבית החולים קפלן ברחובות. הצוות הרפואי נאלץ לקבוע גם את מותו של היילוד שלה, אחרי שמאמצי ההחייאה כשלו.