אתי אנקרי, ארכיון
צילום: כאן חדשות

אתי אנקרי: "לקיים הלכה זו חירות, אל תענישו אותי בגלל זה"

הזמרת נאלצה לבטל את הופעתה בירושלים בראשית השבוע לאחר שגילתה שיהיו גברים בקהל. בריאיון לקלמן ליבסקינד ומואב ורדי טענה כי המועדונים לא מאפשרים לנשים דתיות לקיים הופעות לנשים בלבד. לדבריה מועדון הזאפה לא הודיע לרוכשי הכרטיסים על ביטול ההופעה
קלמן ליברמן
16 ביוני 2021
16:28

בתחילת השבוע אמורה הייתה להתקיים במועדון זאפה בירושלים מופע חגיגי לציון 30 שנה ליציאת אלבומה הראשון של אתי אנקרי "רואה לך בעיניים", אולם הוא בוטל ברגע האחרון. בריאיון לקלמן ליבסקינד ומואב ורדי סיפרה אנקרי כי המופע אמור היה להתקיים בשנה שעברה במסגרת אירועי ציון יום האישה הבין-לאומי, אולם נדחה בשנה בעקבות מגפת קורונה. בהמשך נדחה בשנית בעקבות מבצע שומר החומות. אנקרי סיפרה כי בשבוע שעבר הופיעה בהיכל התרבות, במהלכו הבחינה בגברים שיושבים בקהל. "המשכתי את ההופעה רגיל כי לא רציתי להביך אף אחד, אבל הבנתי שיש איזו בעיה. כי כשמוכרים כרטיסים להופעה - לא מרשים לי להגיד שזה לנשים בלבד".

האזינו לריאיון המלא עם אתי אנקרי בכאן רשת ב

לדברי אנקרי, מדובר בבעיה גורפת בקרב המועדונים והאולמות שלא מאפשרים לנשים דתיות לקיים הופעות לנשים בלבד. "אנשים יודעים שאני מופיעה לנשים בלבד, אבל אנשים תמימים שנכנסים למשרד כרטיסים לא מופיע שם 'לנשים בלבד'". לדבריה, רק מי שמאוד יתאמץ יידע ממקורות אחרים שהמופע מיועד רק לנשים.

"אחרי שפרסמתי את הסיפור הזה פנו אליי עורכי דין, שהסבירו שיש סעיף בחוק שמאפשר לאישה דתייה להופיע מול נשים בלבד, אם הטעמים שלה מנומקים ומבוססים על עניין הלכתי", סיפרה. אולם לדבריה, אין שום מקום במגזר הכללי שמוכן לקבל אישה דתייה שרוצה להופיע רק בפני נשים. "פניתי לזאפה אחרי ההופעה בהיכל התרבות ואמרתי שיש לי בעיה, שמגיעים להופעה גם גברים ואני לא רוצה לעמוד שוב במבוכה הזאת", אמרה אנקרי. "ביקשתי שייצרו קשר עם רוכשי הכרטיסים, אבל הם לא שיתפו פעולה ואמרתי שנאלץ לבטל. לצערי, הם לא הודיעו לרוכשי הכרטיסים שההופעה בוטלה, והתקשרו אלי נשים שבאו מרחוק מאוד והיו צריכות לחזור".

אנקרי, שמנהלת קריירה מוזיקלית ענפה יותר מ-30 שנה, החלה בתהליך חזרה בתשובה לפני 25 שנה. אולם רק בשש השנים האחרונות החליטה להופיע בפני נשים בלבד. "אני רוצה לקיים את ההלכה, בחלקיותה. זה הרצון הפנימי שלי, זה החופש שלי. זאת החירות שלי", היא סיפרה. "אני מפסידה חצי מהאנשים, אבל זה כאב שאני מקבלת באהבה".

"אנחנו במדינת היהודים. איפה אם לא במדינה שלנו מישהו יבוא לקראת אנשים שומרי מצוות? למה להדיר יהודים שרוצים לחיות בתוך כלל ישראל ולקיים את מצוות הבורא? למה להדיר אותי ממקצועי ומהאמונות שלי בגלל שאני רוצה לשמור חלק מהלכות התורה?", תהתה אנקרי.

"אני רוצה להזמין כל אישה - גם ערביה, גם נוצריה, גם יהודיה שרוצה לבוא להופעה שלי. אני רק לא רוצה להזמים גבר - כי ההלכה מונעת את זה ממני. אני רוצה לקיים את ההלכה, כי זו החירות שלי. לקיים הלכה זו חירות, לא עונש. אל תענישו אותי בגלל זה", סיכמה.

תגיות:
מוזיקה