-
צילום: מוטי קרליץ, פלאש 90

פעיל מוכר בארגון להב"ה נחקר בחשד לעבירות מין

במשטרה חושדים שהפעיל ביצע מעשים מגונים בפעילה אחרת כשהייתה בת 17. בהקלטה שהגיעה לידי כאן חדשות הצעירה סיפרה על התקיפה שעברה ועל אכזבתה מכך שהפעיל עדיין בארגון. בלהב"ה טוענים שהעסקתו הופסקה ברגע שנודע להם על המעשים
כרמל דנגור
16 ביוני 2021
19:42

פעיל מוכר בארגון להב"ה נחקר אתמול (שלישי) במשטרה בחשד שביצע מעשים מגונים בפעילה אחרת, כשהייתה בת 17. הצעירה סיפרה לאחרונה לסביבתה על הפגיעה המינית שעברה לפני כשנה, ועל אכזבתה מכך שאותו פעיל נשאר בארגון. מנגד, בלהב"ה טוענים שהעסקתו של החשוד הופסקה כשנודע להם על ההטרדה. 

בהקלטה שהגיעה לידי כאן חדשות, ופורסמה היום בחדשות הערב בכאן 11, המתלוננת סיפרה: "קראתי לו כי הייתה לי בעיה במחשב. הוא טיפל בזה ואמר 'יש לך ריח טוב'. התעלמתי. אחרי רבע שעה הייתה שוב בעיה במחשב והפעם הוא כבר התחיל לגעת בי בגב, ברגל, בידיים ובפנים. קפאתי". 

האזינו להקלטה המלאה

"הוא נישק אותי במצח ואמרתי לו 'די, זה לא נעים לי'. הוא הפסיק ואמר 'אני מצטער. לא יודע מה עובר עליי'. באותו ערב זה קרה שוב והוא נגע בי. שוב אמרתי לו שיפסיק ושזה לא נעים לי, הוא אמר לי 'לא התכוונתי לפגוע בך. זה היצר השתלט עליי".

לאחר הפגיעה הצעירה פנתה ליו"ר להב"ה. "סיפרתי על זה לבנצי (גופשטיין) ולענת (אשתו). אני כבר לא בארגון, אבל נפגעתי כששמעתי שהוא עדיין שם ואפילו ממשיך לעבוד עם בנות בטלפניה". 

פעילי ימין נוספים שמעורים בפרטים מתחו ביקורת על כך שבלהב"ה לא עדכנו את המשטרה והרשויות על המקרה. עוד הם טוענים שבארגון ממשיכים את הקשר עם אותו פעיל. בלהב"ה כאמור, טוענים שהקשר עימו הופסק מיד והוסיפו: "ברגע שנודע לארגון על ההטרדה, פעלנו בשיא החומרה ופיטרנו את הבחור באותו יום. המלצנו לנפגעת להגיש תלונה במשטרה ולדווח להוריה, אך היא סירבה בתוקף וביקשה שלא נדווח". 


עוד אמרו בלהב"ה כי "מיד לאחר המקרה דאגנו לה לטיפול חיצוני על ידי אנשי מקצוע, צר לנו שיש גורמים שמנסים לפגוע בארגון על ידי מניפולציות ושקרים מאינטרסים אישיים". מהחשוד נמסר בתגובה: "מדובר בטעות שנעשתה בתום לב בגלל שקראתי את הסיטואציה לא נכון. מצטער על כל מה שקרה. את החשבונות שלי אעשה מול הקדוש ברוך הוא".