שריפות בעוטף מבלוני תבערה
צילום: תיעוד מבצעי כיבוי והצלה

ראש מועצת אשכול: התושבים מבינים שאם לא תהיה ברירה - יהיה סבב נוסף

צה"ל תקף עמדת שיגור רקטי ומתחמים צבאיים של חמאס בעזה בתגובה לשיגור בלוני התבערה. התרעת צבע אדום הופעלה בעוטף, אך לא נגרמה מירי רקטי
הבוקר הזה
18 ביוני 2021
09:10
עודכן ב 09:52

אחרי לילה לא שקט בעוטף עזה, ראש המועצה האזורית אשכול גדי ירקוני אמר הבוקר (שישי) לאריה גולן בכאן רשת ב: "אם בצד השני ימשיכו לירות על אזרחים או להפריח בלונים - אז לא תהיה ברירה, התושבים שלנו מבינים שיהיה צריך להיכנס לעוד סבב לחימה כדי שאחר כך יהיה פה שקט ארוך טווח".

ממשלת ישראל מודיעה בתדהמה: חמאס לא מורתע | הזווית

ירקוני דרש מהממשלה החדשה להקצות עוד משאבים לטיפול בעוטף עזה. "יש לנו יישובים שנמצאים במרחק 7.2 קילומטרים מהגבול ללא מיגון", הוא סיפר. "אני קורא לממשלת ישראל הנוכחית – לא רק שיקום העוטף, שזה חשוב, צריך גם לפתח את העוטף. חבל שבישיבת הממשלה לא מדברים קודם כל על המיגון". 

הלילה, לאחר שיגור בלוני התבערה לישראל, צה"ל ביצע את אחת מהתקיפות המשמעותיות ביותר בתגובה לטרור הבלונים מאז החל. צה"ל תקף עמדת שיגור רקטי ומתחמים צבאיים של חמאס בעזה ובחאן יונס. בהמשך הלילה הופעלה התרעת צבע אדום בכפר עזה, אך הירי שהפעיל אותה לא היה רקטי. 

למרות החשיבות הרבה שמייחסים בישראל ובמערכת הביטחון לנסיעתו לוושינגטון של הרמטכ"ל כוכבי מחר בערב, גורמי ביטחון מבהירים כי הוא לא יהסס לבטל שוב את הנסיעה אם המצב ברצועת עזה יחריף. כוכבי כבר ביטל את נסיעתו המתוכננת הקודמת לארצות הברית, בעקבות המתיחות הביטחונית שהייתה לפני מבצע "שומר החומות".