חסן שעלאן

כשבועיים אחרי הירי לביתו: מטען התפוצץ בביתו החדש של כתב Ynet בבאקה אל גרבייה

חסן שעלאן, כתב לענייני ערבים, היה אמור לעבור להתגורר במבנה עם משפחתו בחודש הבא – "אין לי סכסוכים עם אף אחד, ברור לי שזה בגלל העבודה שלי כעיתונאי". נזק נגרם לבית, לא היו נפגעים
אורלי אלקלעי
18 ביוני 2021
08:39
עודכן ב 12:26

חודש אחרי הירי לביתו: מטען חבלה התפוצצץ הלילה (שישי) בביתו החדש של  כתב "ynet" לענייני ערבים חסן שעלאן בבאקה אל גרבייה. נזק נגרם לשתי הקומות אך לא היו נפגעים. שעלאן היה אמור לעבור לגור במבנה עם בני משפחתו בחודש הבא. כוחות גדולים של מרחב מנשה הגיעו למקום ופתחו בחקירה.

שעלאן סיפר לכאן חדשות על האירוע: "אין לי סכסוכים עם אף אחד, לא איימו עליי, גם בפעם הקודמת, ברור לי שזה בגלל העבודה שלי כעיתונאי. רבע שעה לפני ראו שני אנשים מסתובבים עם אופנוע, אחד מהם קפץ עם המטען לתוך הבית והניח אותו בין שתי הקומות. הקומה השנייה נהרסה כולה".

השר לביטחון הפנים עמר בר לב התייחס לתקיפה וכתב: "שוחחתי הבוקר עם שעלאן בעקבות הירי על משפחתו בטייבה לפני שבועיים והנחת המטען בביתו הלילה. אמרתי לו שמשטרת ישראל מתייחסת לאיומים עליו במלוא כובד הראש ושלא אניח לאלימות נגד עיתונאים להתרחש במשמרת שלי".

ח"כ יואב סגלוביץ' מיש עתיד הגיב על האירוע, וכתב בטוויטר: "ניסיונות הפגיעה בעיתונאי חסן שעלאן הם חמורים ביותר. זה לא רק איום על אדם, זה ניסיון פגיעה בעיתונאי על רקע תפקידו. חופש עיתונות ותחושת ביטחון לעיתונאים הינם חובה במשטר דמוקרטי. אני בטוח שהמשטרה תטפל באירוע חמור זה בסדר עדיפות עליון וחובה לאתר את הפוגעים ולהעמידם לדין".

מארגון העיתונאים נמסר: "הטלת אימה ופגיעה בעיתונאים הן חציית קו אדום ופגיעה קשה באינטרס הציבורי. אנחנו קוראים למשטרה לבצע חקירה מהירה ולתפוס בהקדם את החשודים. אנחנו עומדים לצידו ולרשותו של עמיתנו חסן שעלאן בכל דבר ועניין".

מדובר בתקיפה שנייה שמכוונת כלפי שעלאן. לפני כחודש רעולי פנים ירו לעבר ביתו ומכוניתו בטייבה. גם במקרה הזה לא היו נפגעים, אך נגרם נזק לבית ולרכב. שעלאן סיפר אז לכאן חדשות: "שמעתי ירי, לא חשבתי שזה שייך אליי, התרגלנו לירי. פתאום אני מרגיש שהירי מתקרב אלי הרגשתי שהבית מתחיל לרעוד, הלכתי לכיוון הקיר, ביקשתי מהמשפחה להיות מתחת למיטות שלא יצאו מהחדרים. כשסיימו את הירי, עשרות כדורים, מישהו קילל אותי".