פריג'
צילום: פלאש 90

השר פריג': לא אוכל להצביע בעד חוק האזרחות

השר לשיתוף פעולה אזורי ממרצ: יש למצוא את הדרך כיצד לצאת מהפלונטר הזה
יומן השבוע
19 ביוני 2021
12:12

השר לשיתוף פעולה אזורי, עיסאווי פריג', ממרצ, אמר היום (שבת) כי לא יוכל להצביע בעד חוק האזרחות, שנועד להסדיר את מדיניות ההגירה הישראלית. בריאיון לשלום קיטל בכאן רשת ב הוסיף כי "יש למצוא את הדרך כיצד לצאת מהפלונטר הזה".

האזינו לקטע מהריאיון עם פריג'

בליכוד הודיעו בחמישי שיקדמו חוק יסוד - "ההגירה", בעניין "בלימת ההגירה הערבית לישראל". יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' כתב, בדומה להודעה לתקשורת שפרסם אז שר הביטחון בני גנץ: "לא מעלה על דעתי שהקואליציה תפגע בביטחון המדינה בשם משחקים פוליטיים".

במחלוקת: למה עוסקים כעת בחוק לאיחוד משפחות?

יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו נפגש עם סמוטריץ' כדי לבדוק את האפשרות שהאופוזיציה תתנגד לחוק האזרחות, ובסוף השבוע ייפגש נתניהו עם שאר ראשי מפלגות האופוזיציה כדי לקבל את ההחלטה. 

סגניתו של יו"ר רע"ם, חברת הכנסת לשעבר אימאן ח'טיב יאסין, אמרה בריאיון לכאן הלילה: "אנחנו במגעים לגבי הצורה שבה נוכל להכניס שינויים והקלות בחוק האזרחות. עדיין אין הסכמות". לדבריה, אם החוק יגיע כלשונו לדיון בוועדה המשותפת לוועדות חוץ וביטחון ופנים - שבה מנסור עבאס הוא אחד מיושבי הראש - המפלגה תתנגד להעברתו: "כמובן שלא נהיה בצד נגד החברה שלנו".

באשר לאפשרות שגוש נתניהו יאפשר את העברת החוק הוסיפה ח'טיב יאסין: "יהיה לנו קשה מאוד אם יעבירו את החוק בלעדינו עם האופוזיציה, אבל אנחנו יודעים מה המציאות שאנחנו חיים בתוכה".

ברביעי פורסם בחדשות הערב בכאן 11 שבקואליציה צפויים להציע לרע"ם רפורמה בחוק שאוסר על איחוד משפחות, כדי שיימנעו בהצבעה על הארכתו. אחד מהרעיונות שנשקלים הוא לא להחיל את החוק על חלק מהפלסטינים שנזקקים לטיפול רפואי.