מתוך התיעוד

בן 43 נפצע קשה מירי בחתונה, שוטר נפגע בראשו

מהומות בחתונה בכפר דיר אל אסד: שוטרים הגיעו לאירוע בטענה כי שמעו ירי, ועימותים חמושים התפתחו במקום. 11 חשודים נעצרו במעורבות בתקיפת שוטרים • בן דודו של החתן נפצע קשה מירי, ארבעה שוטרים נוספים נפגעו. שתי ניידות הוצתו • השר לביטחון פנים בר-לב הודיע כי האירוע יתוחקר. מח"ש פתחה בבדיקה
חן ביאר
19 ביוני 2021
14:15
עודכן ב 07:17

המהומות בדיר אל אסד: המשטרה עצרה הלילה (ראשון) 11 חשודים במעורבות בתקיפת השוטרים אתמול בכפר. במשטרה אומרים כי מעצרים נוספים צפויים. במהומות נפצע קשה תושב הכפר בן 43 ושוטר נפגע בראשו במהלך חילופי ירי בחתונה. המשטרה מסרה כי לאחר שכוח שיטור הגיע למקום בשל חשד לאירוע ירי התפתח במקום עימות חמוש בין המשתתפים לשוטרים ושוטר ואזרח נפצעו. בנוסף, הוצתו שתי ניידות משטרה במהלך העימותים. באירוע נפצעו ארבעה שוטרים נוספים במצב קל. 

השר לביטחון פנים עמר בר-לב הגיב לאירוע וקרא לשמירה על השק והרגעת הרוחות. בתוך כך ביקש בר-לב מהמפכ"ל שבתאי לערוך תחקיר מהיר בנוגע לאירוע ולהגיש את מסקנותיו תוך 24 שעות. עוד אמר, כי ״אין שום הצדקה לאלימות מכל סוג שראינו היום. בוודאי לא לירי אלא במקרה של הצלת וסכנת חיים. בהמשך לכך, המחלקה לחקירות שוטרים הודיעה כי תפתח בבדיקה של האירוע. 

עוד נמסר מצד עדי ראייה למהומות שהתפתחו במקום סיפרו לכאן חדשות כי שוטרים הגיעו לחתונה בה בטענה כי התקבל דיווח על אירוע ירי, בעוד בני המשפחה ביקשו מהם לא להיכנס. שוטרי מג"ב נכנסו למקום והתפתח בו עימות שבמהלכו בוצע ירי ונפגעו בו לפחות שני בני אדם. עוד נמסר, כי שוטרות הוסתרו על ידי תושבים בבתיהם וחולצו מהאירוע. 

מוחמד עומאר, בן דודו של החתן באירוע בו התפתחו המהומות אמר בריאיון ל"מעבירים לראשון" עם ליאת רגב בכאן רשת ב, כי הושטרים הגיעו לאירוע בטענה כי שמעו יריות ממנו. עומאר אמר שלא היה עד לירי במהלך החתונה: "אם יש יריות זה לא היה בחתונה, יכול להיות שמישהו עבר בדרך וירה, לא שמענו כלום".

הוא הוסיף כי כשהשוטרים הגיעו לחתונה ועוררו את זעמם של האורחים הצעירים במקום, הדף אותם וניסה למנוע התלקחות, אלא שאז לטענתו, השוטרים השליכו רימון הלם בתוך החתונה והחלו לירות באוויר: "פה התחילו מהומה בכפר שאף אחד לא יודע מי נגד מי. אנשים פה נפלו אחד על השני, הרסו את החתונה.

מועצת דיר אל-אסד שהתכנסה לדיון חירום מסרה בתגובה: "שוטרים התפרצו באופן לא מקובל לחתונה המונית שהתקיימה באופן מכובד וראוי. בעקבות ירי חי של השוטרים נפצע חף מפשע תושב הכפר, אדם מיוחד ושוחר שלום שרק רצה להרגיע את הרוחות ולשמור על כבוד השוטרים. קוראים לממונים לבחון לעומק את אופן התנהלות המשטרה".

מוקדם יותר היום נפצע קשה כבר בשנות ה-20 לחייו מדריסה במהלך קטטה בסכנין. שלושה חשודים במעורבות בקטטה נעצרו. הנהג הפוגע נמלט, אך זהותו ידועה והמשטרה מחפשת אחריו. עוד שני בני אדם נפצעו פצעים בינוניים. בערב תבקש המשטרה להאריך את מעצר החשודים.

תיעוד האירוע בסכנין