-

מניח את היונה בצד: בנט נכנס לדמות של רה"מ | עוד יום

מנהל מסע הבחירות של בנט מגלה: איך הופכים ראש מפלגה קטנה לראש ממשלה, ומה חשב יו"ר ימינה על ההבטחות שהפר?
עוד יום, עקיבא נוביק
20 ביוני 2021
08:47

איך הופכים ראש מפלגה קטנה לראש ממשלה? מנהל מסע הבחירות של בנט, ברק הרשקוביץ, מגלה לעקיבא נוביק את סודות הקמפיין - מזוויות הצילום ועד "לשכת ראש הממשלה" שבנו ליד משרדו. ומה חשב בנט בזמן אמת על ההבטחות שהפר בסוף?

נכנס לדמות | האזינו לעוד יום עם עקיבא נוביק

התוצאה שימינה הגיעה אליה בבחירות האחרונות די מבלבלת. "מצד אחד זה הקמפיין אולי הכי טוב שהיה פה הרבה מאוד שנים כי הוא הביא ראש ממשלה", טוען הרשקוביץ. "מצד שני אי אפשר לומר שלא התאכזבנו ממספר המנדטים". בתחילת המרוץ הסקרים נתנו לבנט משהו כמו 20 מנדטים. התמונה השתנתה כשסער ותקווה חדשה נכנסו לתמונה, וגם מנהל הקמפיין מודה: "קיווינו להישאר במספר דו-ספרתי". 

עם תדמית של מפלגת שוליים וכמה הישגיים מרשימים, היה צורך להפוך את בנט למועמד הגיוני לראשות הממשלה. לשם כך, סיפר הרשקוביץ, היה צורך לשנות טקטיקה ולזנוח את הקמפיינים ההומוריסטים שהיו בעבר - דוגמת בנט מדבר עם יונה ואיילת שקד מפרסמת את הבושם "פאשיזם". "ימינה נולדה למציאות שהם צריכים לעשות הרבה מאוד רעש כדי שישמעו אותם, כמו כל מפלגה קטנה", הוא הסביר.

"אם צילמנו סרטון זה היה או על תוכנית שהוא רצה להשיק, או הזמנה לעימות. רצינו לעשות דברים שראש ממשלה היה עושה. ההזמנה לעימות מול נתניהו יכולה להיראות אפילו כחוצפה", הוא הוסיף. והמאמץ לסטות מהדרך הרגילה שבה נהגה ימינה עד כה בהחלט הוכיח את עצמו - והוביל את בנט עד לראשות הממשלה.