ניידת שהוצתה בדיר אל אסד, 19.6.21

המהומות בדיר אל אסד: 11 חשודים בתקיפת שוטרים נעצרו הלילה בכפר

בחילופי ירי בחתונה נפצע אתמול תושב המועצה המקומית בן 43 באורח קשה ושוטר נפגע בראשו. ניידות משטרה הוצתו
מיכל וסרמן
20 ביוני 2021
07:34

המהומות בדיר אל אסד: המשטרה עצרה הלילה (ראשון) 11 חשודים במעורבות בתקיפת השוטרים אתמול באירועים האלימים במועצה המקומית. במהומות שפרצו במהלך חתונה וגררו חילופי אש, נפצע קשה תושב המקום בן 43 ושוטר נפגע בראשו. ניידות משטרה הוצתו. במשטרה אומרים כי מעצרים נוספים ביישוב עוד צפויים. 

מנכ"ל המועצה המקומית דיר אל אסד, אריאל בראון, אמר הבוקר כי המשטרה לא הייתה צריכה להיכנס ליישוב בלי להתייעץ ולתאם זאת עם מערך השיטור הקהילתי והמועצה. בראון אמר לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, כי אפשר שהשוטרים שנכנסו ליישוב לא הבינו לאיזו התרחשות הם נכנסים. לדבריו המשטרה לא התייחסה למכובדי הכפר שניסו להרגיע ולייצר הידברות והסברה במקום שבו יש שיגרה שוטפת של אחווה ורעות. "דיר אל אסד מקום מכובד, כל האורחים בו רצויים בו", אמר המנכ"ל בראון.

מליאת המועצה בדיר אל אסד התכנסה אמש לדיון חירום בעקבות האירועים. במועצה אמרו כי השוטרים התפרצו באופן לא מקובל לחתונה המונית שהתקיימה לדברי המועצה באופן מכובד וראוי. "בהתפרצות המשטרה לאירוע התקיים ירי חי של השוטרים שבעקבותיו נפצע חף מפשע תושב הכפר, אדם מיוחד ושוחר שלום, שרק רצה להרגיע את הרוחות ולשמור על כבוד השוטרים. המועצה מגנה את סגנון ואופי פעולת המשטרה". המועצה קוראת לממונים לבחון לעומק את אופן התנהלות המשטרה.

במשטרה מסרו אתמול כי כוח שיטור הגיע למקום בשל חשד לאירוע ירי. במקום התפתח עימות חמוש בין המשתתפים לשוטרים ושוטר ואזרח נפצעו. בנוסף, הוצתו שתי ניידות משטרה במהלך העימותים. באירוע נפצעו ארבעה שוטרים נוספים במצב קל.

השר לביטחון פנים עמר בר-לב הגיב לאירוע וקרא לשמירה על השק והרגעת הרוחות. בתוך כך ביקש בר-לב מהמפכ"ל שבתאי לערוך תחקיר מהיר בנוגע לאירוע ולהגיש את מסקנותיו תוך 24 שעות. עוד אמר, כי ״אין שום הצדקה לאלימות מכל סוג שראינו היום. בוודאי לא לירי אלא במקרה של הצלת וסכנת חיים. בהמשך לכך, המחלקה לחקירות שוטרים הודיעה כי תפתח בבדיקה של האירוע.