הרב חיים קיניבסקי ויענקי קניבסקי

הקלטות "זמן אמת" חושפות: נכדו של הרב קניבסקי לא פוסל את הצטרפות החרדים לממשלה

יענקי קניבסקי נשמע רומז בהקלטות בשיחות פרטיות שהחרדים היו עשויים להצטרף לממשלת בנט-לפיד אם ליברמן לא היה מתנגד לכך – "אולי רצו שנעזור להפיל את ביבי אבל לא שנהיה חלק מהממשלה" | התחקיר המלא - מחר ב"זמן אמת"
זמן אמת
21 ביוני 2021
21:13

הקלטות זמן אמת חושפות: יענקי קניבסקי, נכדו של הרב חיים קניבסקי, נשמע רומז בהקלטות של שיחות שיפורסמו ב"זמן אמת" מחר (שלישי), תוכנית התחקירים של כאן 11, כי החרדים היו עשויים להצטרף לממשלת בנט-לפיד אם ליברמן לא היה מתנגד לכך. הוא אף אותת שאפשרות כזו אינה בלתי אפשרית בהמשך. 


בהקלטות שהגיעו למערכת זמן אמת נשמע קניבסקי מדבר בטון שונה מהטון החריף והביקורתי שמביעים חברי הכנסת החרדים נגד הממשלה. בשיחות הפרטיות הוא ענה לשאלה מדוע לא הצטרפו המפלגות החרדיות לממשלה: "התשובה האמיתית היא שאף אחד לא הציע לנו... אולי רצו שנעזור להפיל את ביבי אבל לא שנהיה חלק מהממשלה. בדקו כמה נתנגד, באו להסביר לנו שלא נחריף את הטונים כי נצטרך לעשות שיתופי פעולה. אבל אף פעם לא אמרו בואו תהיו איתנו בממשלה. איווט היה סגור עם לפיד מההתחלה״.

בשלב זה נשאל יענקי על ידי בן שיחו מה יעשה אם תגיע הצעה? וענה: "אני לא יכול לדעת, יצטרכו לראות... ידברו על זה... לרב אין בעיה עם שמאל-ימין. להיפך, הרב אומר לא להתגרות בערבים ולא לגור בהתנחלות". 

התחקיר המלא על הרב חיים קניבסקי – ביום שלישי ב"זמן אמת" בכאן 11