-
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לראשונה מהאסון במירון: שני בכירים בחסידות תולדות אהרון נחקרו באזהרה

פרסום ראשון: השניים נחקרו בחשד לגרימת מוות ברשלנות ושוחררו תחת תנאים מגבילים. זו הפעם הראשונה שגורמים מחסידויות נחקרים בקשר לפרשה
משה שטיינמץ ועקיבא ווייס
21 ביוני 2021
21:39

מחדל האסון במירון: לאחר כמעט חודשיים, שני בכירים בחסידות תולדות אהרון, שבמתחם שלה התרחש האירוע, נחקרו לראשונה באזהרה במשטרה – כך פורסם לראשונה היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11. השניים נחקרו אתמול והיום במשך שעות ארוכות במשרדי להב 433 בחשד לגרימת מוות ברשלנות, ושוחררו תחת תנאים מגבילים. הם מכונים "קציני המבצעים" של החסידות ויש להם חלק משמעותי בארגון האירוע. 

זו הפעם הראשונה שנחקרים גורמים מהחסידויות בפרשה. עד כה נחקרו אנשי אבטחה ובטיחות, וגורמים במרכז הארצי למקומות הקדושים – ובסך הכל כ-20 בני אדם. אתמול הממשלה אישרה את ההחלטה להקים ועדת חקירה ממלכתית בנושא, כך שעדיין לא ברור מה יעלה בגורלה של החקירה המשטרתית. עם זאת, החוקרים ממשיכים להתקדם ביומיים האחרונים.   

מי על הכוונת ומה לוח הזמנים? כל הפרטים על ועדת החקירה הממלכתית לאסון במירון

עד האסון הבא | האזינו לעוד יום 

ועדת החקירה הממלכתית תבחן את הכשלים שהובילו למותם של 45 בני אדם ולכ-100 פצועים בהילולת ל"ג בעומר במירון. הוועדה תעסוק בסוגיית הבטיחות באירועים דתיים רבי-משתתפים ותמליץ על אופן ההתנהלות מעתה במירון. נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות היא זו שאחראית על מינוי חברי הוועדה, והודיעה שתפעל למינוי שלושה חברים. ראש הוועדה יוכל לזמן לחקירה את כל מי שירצה, ואף לחייב במסירת חומר. 

ראש הממשלה נפתלי בנט אמר אתמול בפתח ישיבת הממשלה שבה אושרה הקמת הוועדה: "על כתפינו מוטלת האחריות להפיק את הלקחים ולמנוע את האסון הבא. הוועדה לא תוכל להשיב לחיים את אלו שאינם, אבל הממשלה יכולה לעשות הכול כדי למנוע אובדן מיותר בעתיד. ועדת חקירה קום תקום".