t
נפתלי בנט, ניצן הורוביץ ומרב מיכאלי בנתב"ג
צילום: לע"מ

בנט בנתב"ג: מתייחסים לזן ההודי כאל התפרצות חדשה

רה"מ קרא לציבור: "מי שלא חייב – שלא ייצא לחו"ל", ואמר שיהיו שינויים במדיניות הכניסה לארץ • הוא המליץ לחזור לעטות מסכות במקומות סגורים" • פרסום ראשון: הדוח של משרד הבריאות שמצא ליקויים חמורים במערך הבדיקות בנתב"ג
כתבי כאן חדשות
22 ביוני 2021
08:04
עודכן ב 19:40

ראש הממשלה נפתלי בנט קיים היום (שלישי) דיון בנוגע לכניסה מנתב"ג בהשתתפות שרים ובכירים במערכת הבריאות. בתום הדיון הוא מסר הצהרה והודיע כי הוחלט להתייחס לעלייה בתחלואה כהתפרצות מחודשת. בנט קרא לעטות מסכות במקומות סגורים והבהיר: "אם יעלו המספרים - זו תהיה הנחיה מפורשת". 

בנט הודיע כי הוחלט כי על חובת עטיית מסיכה בכל הטרמינלים, כפי שפורסם בכאן חדשות. כמו כן, כל מי שייכנס לארץ יעבור בדיקת PCR. יהיו 70 עמדות בידוק בכניסה לארץ. הוא קרא לציבור: "אני מבקש - מי שלא חייב לצאת לחו"ל שלא ייצא לחו"ל. המקרה בבנימינה קרה במדינה ירוקה כמו קפריסין". 

ההצהרה המלאה של רה"מ בנט

"יהיו שינויים משמעותיים במדיניות הכניסה והיציאה מהארץ. אני אומר בצורה הברורה בפעם השלישית. אם לא הזמנתם טיסה, אל תזמינו", הוסיף בנט. "יש הפרות גדולות של בידוד. אנחנו נאריך את גיוס 270 הפקחים. הורים שהילדים יפרו בידוד, ההורים ישאו בתוצאות ובסנקציות". 

בהצהרה שנשא התייחס ראש הממשלה לחיסון בני הנוער והדגיש: "חלק מהחיסונים יפוגו בסוף יולי, יש מלאי, אבל מי שלא יתחסן עד 9 ביולי, לא יהיו לנו חיסונים כרגע להמשך. לכן, אני קורא להורים – תחסנו את הילדים". 

המשטרה פתחה בחקירה נגד הורי הילדה ממודיעין שהפרה בידוד והביאה להתפרצות הקורונה בעיר - הם זומנו לחקירה אך לקונה משפטית מקשה על המשטרה, מאחר ושוטרים אינם יכולים לקנוס על עבירה בדיעבד . בנוסף המשטרה בהליכים מול משרד הבריאות בעניין מאמן הכושר בבנימינה.

משרד הביטחון הודיע היום כי יסייע בהקמת בזק של מתחם בדיקות נוסף בנתב"ג, כדי לסייע בעומס הבדיקות. מדובר על הקמת מאהל נפרד לזה הקיים היום, שיוכל לבדוק מאות אנשים בו זמנית. בנוסף ישנה כוונה להגביר את האכיפה בצורה משמעותית, גם בתוך שדה התעופה וגם לאחר השחרור והשליחה לבידוד. 

ביממה האחרונה אותרו בישראל 123 חולי קורונה חדשים - הנתון הגבוה ביותר מזה חודשיים. מספר הנדבקים בבתי הספר עלה היום ב-78. מדובר ב-164 תלמידים ו-16 אנשי חינוך שנמצאו מאומתים לנגיף. 3,517 תלמידים ו-110 אנשי חינוך שוהים בבידוד. ביממה האחרונה נוספו 702 תלמידים ו-16 אנשי חינוך למניין המבודדים בכלל מערכת החינוך.

ממונה הקורונה פרופסור נחמן אש הביע היום חשש מהשינוי במגמה בתחלואה ואמר בתכנית "סדר יום" עם קרן נויבך בכאן רשת ב: "מקווה שכל הצעדים שננקטים יצליחו לכבות את האש במוקדים האלו, אבל יכול להיות שזה יתפתח אחרת והתחלואה תגדל". עם זאת אמר אש כי מצבה של ישראל טוב משל בריטניה בשל אחוז ההתחסנות הגבוה והעריך שגם אם יתפרץ גל תחלואה זה לא יהיה כמו בעבר.

האזינו לריאיון עם ממונה הקורונה פרופ' נחמן אש 

 

בתוך כך אמר אש כי הממשלה צפויה להטיל קנס גבוה לנוסעים למדינות אסורות וכי יש לעשות את כל המאמצים כדי לצמצם את הכניסה לישראל: "להאט את הכניסה, לצמצם אותה למינימום, כך שאפשר יהיה לעצור את ההתפשטות. כעת השתנתה היכולת להטיל סנקציות, יוטל קנס גבוה, סביב 5,000 ש"ח לנוסעים למדינות אסורות. אין לי ספק שזה ירתיע". 

בנוגע לחיסון בני 12 עד 15 אמר אש: "היום אנחנו אומרים לכולם- בואו להתחסן.  זה משהו שלא אמרנו עד היום. אנחנו נעודד את הילדים לבוא להתחסן, הקופות יגדילו את הזמינות ויהיו מבצעי חיסונים שנקדם. אני חושש מהתפרצות נוספת בספטמבר עם החזרה ללימודים. אנחנו מקווים להגיע לאחוז מחוסנים גבוה ככל האפשר אצל הילדים. אשמח לראות שיעור של 50% מחוסנים אצל הילדים". אש אמר כי בשלב זה לא נשקלת החזרת המסכות בחללים סגורים או מגבלות נוספות, פרט למקומות שבהם נרשמה התפרצות.

בהכנת הידיעה השתתפו שרון עידן, דקלה אהרן שפרן, קטי דור ואורלי אלקלעי