תומר רסילבסקי

הצעירה שהתלוננה שנאנסה בידי שוטר: "מח"ש סגרה את התיק, עשו הכול כדי לרדת מזה"

לאחר שפורסם כי מח"ש סגרה תיק בחשד לאונס נגד שוטר ותיק, תומר רסילבסקי שהתלוננה נגדו, נחשפת בשמה המלא ומספרת בריאיון בכאן רשת ב על המעשים הקשים שביצע
אורלי אלקלעי
22 ביוני 2021
14:14

שלשום (ראשון) פורסם לראשונה בכאן חדשות כי המחלקה לחקירות שוטרים קיבלה החלטה מעוררת מחלוקת וסגרה תיק נגד חוקר ותיק מתחנת חדרה שהיה חשוד בעבירות מין חמורות, ביניהן אונס, שביצע בצעירה ששירתה בתחנת המשטרה במסגרת שירותה הלאומי, והתלוננה נגדו.

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

תומר רסילבסקי היא הצעירה שהתלוננה נגד החוקר וכעת, לאחר פרסום הדברים בחדשות הערב, היא נחשפת בשמה המלא ומספרת בריאיון עם קרן נויבך בתכנית "סדר יום" בכאן רשת ב על מה שעבר עליה בתקופת חקירת מח"ש, שסגרה את התיק נגדו. 

רסילבסקי, שהייתה בת 18 כשהגיעה לתחנה ושירתה בה במסגרת שירות לאומי, תיארה את המעשים הקשים להם הייתה נתונה מצדו של השוטר הוותיק לפני כשנתיים: "זה התחיל כמה חודשים אחרי שהגעתי לתחנה והסלים מאוד מהר. זה מגיע למצב שאנחנו עולים במדרגות ואז הוא נוגע לי בישבן, מנסה לגעת לי בחזה". 

תומר התלוננה בשירות הלאומי שלה על השוטר וביקשה כי יעבירו אותה תחנה, אך האחראית עליה לא נענתה לבקשתה. שבוע לאחר מכן, היא תיארה, כבר עברה אונס מצד השוטר. "זה טירוף כי זה משהו שהיא יכלה לעצור ובחרה שלא", אמרה תומר על האחראית עליה. 

מח"ש החליטה לסגור את התיק מכיוון שלטענתה לא נמצאו ראיות ברף הדרוש בפלילים. תומר לא האמינה כששמעה זאת: "זה הלם מוחלט. מין תסכול מהמצב, ייאוש והלם. את לא יודעת איך להגיב לזה בכלל". כשתומר מתארת לאחר מכן איך נהגו בה החוקרים במח"ש, ההודעה על סגירת התיק כבר פחות מפתיעה: "הייאוש הזה שאומרים לך 'הוא שוטר ומותר לו', זה הדבר הכי מתסכל שיכול להיות, את יודעת מה הוא עשה ולא מקשיבים לך". 

את הדרישה לספק ראיות כדי להוכיח שהותקפה מינית היא מתארת כ"מצפים ממך לעשות סלפי בזמן שאונסים אותך. כי אם אין ראיה מצולמת זה לא קרה מבחינתם". בהמשך טענה כי נאמר לה שחוקרים גרמו לעוד שלוש בנות שרצו להתלונן למשוך את התלונה: "הסבירו להן שהן דתיות וזה יכול להרוס להן את החיים".

תומר הוסיפה על הטיפול הלקוי של המחלקה בחקירה: "הם עושים הכל כדי לרדת מזה. לא היו שחזורים ולא היה עימות עד שעורכות הדין שלי נכנסו לתמונה. בעצם ראינו כמה רשלנות יש בתיק הזה". היא מוסיפה כי לבסוף ערכו בינה לבין השוטר עימות, שיצא מכלל שליטה: "במשך כל העימות אני אומרת לו 'תסתכל לי בעיניים ותגיד לי שלא עשית את זה'. הוא מתלהם וצועק. זה הגיע לרמה שהשוטרת אמרה לי אני צריכה להוציא אותך לפני שזה נהיה אלים כלפייך".

ממח"ש נמסר: "עדכנו את המתלוננת על מצב הטיפול בתיק לאורך כל ההליך לרבות ההחלטה הסופית וזאת ברגישות המתבקשת. החקירה שבוצעה הייתהה מקיפה וייסודית לרבות חקירת השוטר באזהרה. לאחר בחינת מכלול הראיות לא נמצאו ראיות ברף הדרוש בפלילים ולכן הוחלט לסגור את התיק בהיעדר ראיות מספיקות". 

מסניגוריו של השוטר, שי לוי וגיא מימון, נמסר: "בתום הליך השימוע מול בכירי המחלקה לחקירות שוטרים הובאו ראיות מטעם הנאשם התומכות באופן מלא בחפותו. מדובר בחוקר ותיק ומנוסה שבמשך עשרות שנים במשטרה הביא להישגים רבים עבורה. שמחים שבמח"ש הגיעו למסקנה המתבקשת".