ראש עיריית אור עקיבא יעקב אדרי

שוחד, מרמה והפרת אמונים: המשטרה ממליצה להעמיד לדין את ראש עיריית אור עקיבא

המשטרה ביססה תשתית ראייתית נגד השר לשעבר יעקב אדרי. במסגרת החקירה עלו גם חשדות לקשירת קשר לביצוע פשע, עבירות הלבנת הון, אלימות, שיבוש מהלכי משפט ועבירות מס
אורלי אלקלעי ומשה שטיינמץ
24 ביוני 2021
13:36

המשטרה המליצה היום (חמישי) להעמיד לדין את ראש עיריית אור עקיבא, השר לשעבר יעקב אדרי. במסגרת החקירה עלו חשדות לביצוע עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, גניבה בידי עובד ציבור, גניבה בידי מורשה, קשירת קשר לביצוע פשע, עבירות הלבנת הון, אלימות, שיבוש מהלכי משפט ועבירות מס.

עם המעבר לחקירה גלויה לפני מספר חודשים, בוצעו פעולות חקירה שכללו חקירה של כ-200 מעורבים. בוצעו עשרות חיפושים ותפיסה של מאות מוצגים אשר הובילו לביסוס תשתית ראייתית לכאורית. במהלך התקופה, מעצרו של אדרי הוארך מעת לעת והוא שוחרר בתנאים מגבילים, לרבות איסור עיסוקו בתפקידיו כראש העירייה.

מחומר הראיות עלה כי במהלך העשור האחרון כיהן בתפקידים ציבוריים, ופעל לכאורה באופן שיטתי תוך ניצול מעמדו וסמכויותיו, על מנת להשפיע ולהיטיב עם בעלי אינטרסים וזאת בתמורה לקבלת כספי שוחד. עוד עלה כי אדרי יצר מנגנון מתוחכם של תשלומי שוחד להעברת המזומנים אליו, בנוסף לקבלת שוחד באמצעות שוברי קנייה אשר ניתנו לו במשך שנים במסווה של תרומות לנזקקים.

בזמן החקירה וימי מעצרו של אדרי, התקבלה נגדו תלונה על עבירות מין ואלימות כלפי אישה שעימה היה בקשר מזה שנים. בהמלצה להעמדה לדין, ירדו החשדות בנושא הזה.