עומר גולדשטיין

הרוכב הישראלי עומר גולדשטיין זינק בטור דה פראנס: "כמו כל מרוץ"

גולדשטיין, בן ה-24 מקבוצת "ישראל סטארט אפ ניישן", מתחרה לצד הרוכב האגדי כריס פרום, אלוף הטור דה פראנס ארבע פעמים. בריאיון לכאן חדשות הוא מספר: "כישראלי להיות בטור זה אפילו דבר גדול יותר. אישי, קבוצתי ולאומי"
יואב בורוביץ'
25 ביוני 2021
23:32
עודכן ב 14:36

עומר גולדשטיין, רוכב אופניים ישראלי בן 24 מהיישוב גילון שבגליל התחתון, מיצג את ישראל במירוץ הטור דה פראנס שהחל היום (שבת) ויימשך שלושה שבועות. גולדשטיין יהיה הרוכב הישראלי השני במירוץ הגדול, אך בניגוד לגיא ניב, שסיים בשנה שעברה בין האחרונים, הציפיות מגולדשטיין – שהרשים השנה בכמה תחרויות בין לאומיות – הן גבוהות בהרבה.

"אני בהחלט מתרגש", סיפר גולדשטיין בריאיון לכאן חדשות. "זה משהו שאני חולם עליו מגיל עשר, וכישראלי להיות בטור זה אפילו דבר גדול יותר. אישי, קבוצתי ולאומי. אני מנסה להרגיע את הרוחות ולהתייחס לטור דה פראנס כמו כל מירוץ אחר שעשיתי השנה ולהיות ממוקד על המסלול".

כריס פרום, אלוף הטור דה פראנס ארבע פעמים וחברו לקבוצה של גולדשטיין ב"ישראל סטארט אפ ניישן", החמיא לרוכב הישראלי: "אני מכיר את עומר, הוא טאלנט גדול שבא מישראל אבל הוא לא בקבוצה רק כי הוא הגיע משם. יש לו תפקיד חשוב ויכולת להגשים את התפקיד הזה". גולדשטיין השיב בפירגון משלו: "לרכב ליד כריס פרום זה לרכב עם אחד הרוכבים הגדולים בהיסטורי, במרוץ הכי גדול. התמזל מזלי להגיע למעמד הזה, אבל זה הגיע אחרי הרבה מאוד עבודה, מאז שאני ילד קטן".

גולדשטיין סיפר גם על האתגרים בטור דה פראנס, מתחרויות הספורט הקשות בעולם. "בכל יום רוכבים בין ארבע לשש שעות שעות ושורפים בין 6,000-3,000 קלוריות, תלוי באורך המסלול היומי או בדרגת הקושי שלי. זה בערך כמו לעשות 21 מרתונים ברצף עם שני ימי מנוחה. אתם יכולים לשער מה זה עושה לגוף תוך כדי ובאיזה סטרס אנחנו נמצאים. אבל זה הג'וב, ואני באמת מתאמן לזה יותר מעשור, אז באמת אני מקווה שהכנתי את הגוף שלי למאמץ הזה. לכולם בסוף כואב הרגליים, אבל זה בעיקר מלחמה בראש – כי באיזשהו שלב כולם עייפים או תשושים, זה עניין של מנטאליות".