בדיקת קורונה, ארכיון
צילום: אבשלום ששוני, פלאש90

פרופ' חזי לוי: אנחנו נראה עוד מוטציות וזנים

בריאיון לכאן רשת ב, הביע מנכ"ל משרד הבריאות תקווה שהחיסונים יספקו הגנה מספקת לזן ההודי, והתייחס גם לצעדים הבאים שנשקלים כאמצעים למניעת התפשטות הנגיף • פרופ' רהב: "אין היסטריה, אך יש עלייה בנדבקים, אנחנו רוצים למנוע את מה שהיה, אסור לשכוח שיש 700 אלף לא מחוסנים"
יומן השבוע
26 ביוני 2021
10:53
עודכן ב 19:44

התפרצות הזן ההודי של נגיף קורונה: מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי אמר היום כי עד 9 ביולי יחוסנו בני נוער ומבוגרים, כדי שיהיה אפשר להשלים את מתן המנה השנייה עד תום תפוגת החיסונים הקיימים - סוף החודש הבא. את הדברים אמר בריאיון לשלום קיטל בתוכנית יומן השבוע בכאן רשת ב. "על פי החישובים שלנו – לא יחסרו לנו חיסונים", אמר. 

"אנחנו בהחלט עוקבים אחר ההתפתחויות. אנחנו קובעים לעצמנו קווי דרך, שלפיהם נצטרך אולי להטיל מגבלות נוספות כמו מניעת התקהלות וחזרת חלק מהפעילויות רק למחוסנים או עם בדיקה ששוללת הידבקות", סיפר חזי לוי. 

"אנחנו נחייה בצל הקורונה, נראה עוד מוטיציות, עוד וריאנטים", אמר בריאיון. "בשל כך שאנחנו מחוסנים בסך הכול ובשל כך שאנחנו עם מנגנונים לבדוק את הדברים, אני מקווה שהעליות והמורדות לא יהיו כאלה שיביאו אותנו למראות של תקופת הסגרים" סיכם לוי. 

פרופסור גליה רהב, מנהלת המכון למחלות זיהומיות בבית החולים שיבא, אמרה בתוכנית הכול פוליטי כי אין היסטריה. בריאיון לאסף ליברמן הסבירה "אומרים מה יש, ויש עלייה בנדבקים, אבל לא עושים סגר או סוגרים בתי ספר. לשמחתנו בתי החולים ריקים מחולים, אבל אנחנו רוצים למנוע את מה שהיה".


רהב ציינה כי היא לא מאמינה שהמצב בארץ יגיע למצב שבתי החולים מלאים, אך אסור לשכוח שיש 700 אלף אנשים בארץ שלא מחוסנים.

בתוכנית "השבוע" בכאן 11 פורסם אתמול כי בין הצעדים שנשקלים במשרד הבריאות נמנים צמצום התקהלויות וחובת בדיקות ללא-מחוסנים שירצו להיכנס לפעילויות מסוימות. בכיר במערכת הבריאות הבהיר שהגישה היא לא לתת לתחלואה לעלות - גם במחיר ביקורת ציבורית.

בעקבות העלייה בתחלואה, ראש הממשלה נפתלי בנט הציב יעד של שילוש מספר המתחסנים. כרגע מדובר בעשרת אלפים מתחסנים ביום, והמטרה היא להגיע ל-30 אלף. מחר יתקיים דיון ב"זום" עם ראשי קופות החולים, שר הבריאות ניצן הורוביץ ובנט בנוגע להגברת קצב החיסונים.

ביום ראשון צפוי לעלות גם קמפיין של יוטיוברים כדי לפנות לבני נוער ולעודד אותם להתחסן. בד בבד, במשרד הבריאות עובדים מול חברת פייזר כדי להקדים את הגעת חיסונים. כרגע תוקפם של החיסונים במאגר בארץ הוא עד סוף חודש יולי.