מליאת הכנסת
צילום: נעם רבקין פנטון, פלאש 90

משבר חוק האזרחות: ח"כ מאזן גנאים הודיע שיצביע נגד

מספר 2 ברע"ם אמר לאנשים ששוחחו איתו בימים האחרונים שהחוק גזעני, ואין לו שום כוונה להצביע בעדו - גם אם מפלגתו תחליט אחרת • ח"כ טיבי: אם חוק האזרחות יאושר זה ייזכר לדיראון עולם גם על שמם של חברי רע"ם
סולימאן מסוודה
26 ביוני 2021
19:00
עודכן ב 20:39

משבר חוק האזרחות - האם ברע"ם לא תהיה משמעת סיעתית? | ברע"ם טרם החליטו איך להצביע על חוק האזרחות, אך בכיר המפלגה מאזן גנאים כבר הודיע שיצביע נגד החוק.

מספר 2 ברע"ם אמר לאנשים ששוחחו איתו בימים האחרונים כי החוק גזעני ואין לו שום כוונה להצביע בעדו, גם אם מפלגתו תחליט אחרת. החלטת גנאים התקבלה עוד בטרם התכנסה מועצת השורא כדי להחליט בנושא. עוד דיווח הערב כי למרות הכרזתו של השר עיסאווי פריג' ממרצ כי יתנגד לחוק גם אם זה יעלה במשרדו - במרצ תהיה החלטה סיעתית אחידה בנושא.

הבטחה משתקת: זו הסיבה שרע"ם לא תביא לשינוי בחוק האזרחות | ריאד עלי, פרשנות

שר התרבות והספורט חילי טרופר אמר היום בריאיון לאסף ליברמן בתוכנית "הכול פוליטי" בכאן 11 כי אם באופוזיציה יש אנשים פטריוטים, עליהם לתמוך בחוק. לחברי הקואליציה מסר כי היה ברור שכולם יצטרכו לוותר על חלק משאיפותיהם. בשל התנגדותם הצפויה של חלק מחברי מרצ ורע"ם אמר טרופר כי הוא מבין את הקושי שלהם, אבל הם יצטרכו "לבלוע את הצפרדע".

על רקע ההתפרצות המחודשת של הקורונה אמר השר טרופר כי ייתכן ובשבוע הקרוב ניאלץ לחזור לחלק מההגבלות בעולם התרבות. טרופר הוסיף כי עולם התרבות הוכיח שהוא יודע לשמור על ההנחיות.


חבר הכנסת אחמד טיבי מהרשימה המשותפת אומר כי לא היה נכנס לממשלת בנט גם במחיר היכולת לנסות ולהשפיע על נושאים החשובים לציבור בוחריו. בריאיון לאסף ליברמן בתוכנית "הכול פוליטי" בכאן 11 אמר טיבי: "יש אחריות קולקטיבית. אם אני בקואליציה אני אחראי על אישור מצעד הדגלים ההזוי הגזעני בירושלים. אם יהרסו בתים בנגב זו הממשלה" טיבי ציין כי הוא רוצה שחוק האזרחות ייעצר על ידי כל מי שהתנגדו לו רק לפני חודשיים – רע"ם ומרצ. "זה אחד החוקים הגזעניים", אמר טיבי.


מפלגות גוש הימין הודיעו הערב שלא ישתתפו בישיבת הוועדה המסדרת שתוכננה למחר, צום י״ז בתמוז. ח"כ יריב לוין, יו"ר סיעת הליכוד ומרכז האופוזיציה, אמר כי מאז הקמת הממשלה הקואליציה פועלת באופן דורסני וחסר תקדים, כלשונו, תוך רמיסת כל כללי העבודה בכנסת כפי שהיו נהוגים שנים רבות. "הניסיון לקבל החלטה באשר להרכב הוועדות בכנסת ללא משא ומתן אמיתי עם האופוזיציה הוא פסול מיסודו. קביעת ישיבה בנושא כה משמעותי ושנוי במחלוקת באופן מכוון דווקא ביום צום, היא חציה של קו אדום נוסף ושבירה מוחלטת של הנוהג כפי שקיים בכנסת".