-

הנקמה על הנקמה: הנרצח בלוד - בן למשפחת אזברגה

ג'אמיל אזברגה בן ה-35 נהרג לאחר שבוצע ירי לעבר משאית בה נהג. הרקע לאירוע - סכסוך בין משפחות אזברגה ואבו סעלוק בעיר • בשעות הערב הותר לפרסום כי נעצר חשוד ראשון במעורבות במעשה
הדס גרינברג
27 ביוני 2021
07:49
עודכן ב 09:02

ג'אמיל אזברגה, בן 35, נורה הבוקר (ראשון) למוות בעת שנהג בביובית ברחוב אבא הלל סילבר בלוד. הרקע המסתמן לרצח הוא סכסוך מוכר וארוך שנים בין המשפחות אזברגה ואבו סעלוק בעיר. בשעות הערב הותר לפרסום כי נעצר חשוד ראשון במעורבות במעשה.

אביו של הנרצח, סלימאן אזברגה, נרצח על ידי בני משפחת אבו סעלוק בדצמבר האחרון, כשנורה בעת ששהה ברכבו באזור התעשייה בעיר. שעות לאחר מכן, נורה למוות עומאר אבו סעלוק בן ה-16, מירי לעבר רכב שלווה על ידי ניידות משטרה בכביש 6. 

הרצח בלוד בא לאחר שאתמול נורו למוות בגליל יוסף ג'רושי בן ה-58, אשתו נואל בת ה-46 ובתם ריאן בת ה-16 במכונית שבה נסעו בכביש 806 סמוך לצומת עילבון שבגליל. בתם הנוספת, בת 9, שהייתה במכונית גם היא, נפצעה בינוני והועברה בהכרה מלאה לבית החולים פוריה בטבריה. המשפחה - תושבי רמלה שעברו לפני כחודש לכפר דיר חנא. מנתוני המעקב של יוזמות אברהם עולה כי מתחילת השנה נרצחו בישראל 48 ערבים. 

חבר הכנסת אחמד טיבי התייחס הבוקר למקרה הרצח ואמר כי מדובר ב"סיפור של מוות ידוע מראש", משום שהמשטרה לא עושה מספיק כדי למגר את הפשיעה ביישובים הערביים. בריאיון עם אריה גולן בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, אמר טיבי שכדי למנוע את הרצח הבא, על המשטרה "להתייחס אל רצח בחברה הערבית כפי שהמתייחסים לרצח בחברה היהודית", בטענה כי זה לא המצב כיום במדינת ישראל. 

 

השר לביטחון הפנים עמר בר-לב התייחס לאתגרי האכיפה של המשטרה מול הפשיעה בחברה הערבית. בריאיון לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב אמר כי קביעת מדיניות המשטרה בנושא על ידו לא באה לידי ביטוי במתן הוראות למפכ"ל המשטרה: "המדיניות תבוא לידי ביטוי בתקציב שאגיש, ואני מקווה מאוד שממשלת ישראל תבין את גודל האתגר".

כיוון החקירה המרכזי והיחיד של המשטרה הוא כי רצח בני משפחת ג'רושי נעשה בעקבות סכסוך בתוך המשפחה. היעד, יוסף ג'רושי, עבר לצפון לפני כחודש וחצי עם משפחתו מרמלה לדיר חנא, בגלל איומים עליו ועל משפחתו בעקבות הסכסוך במשפחה.