הפגנה מול בית בנט ברעננה, בחודש שעבר
צילום: אבשלום ששוני, פלאש 90

המשטרה עדכנה את ההנחיות למפגינים מול בית רה"מ בנט

בהנחיות: עד שתי הפגנות בשבוע, לא בשבת ואיסור על גרימת רעש לאחר 21:30 • ההוראות הופצו בעקבות תלונות חוזרות ונשנות של דיירים המתגוררים בסמוך לראש הממשלה על הרעש שנגרם בשבועות האחרונים
הדס גרינברג
28 ביוני 2021
00:07

בעקבות תלונות רבות של תושבי רעננה שמתגוררים סמוך לביתו הפרטי של ראש הממשלה נפתלי בנט, וסובלים מההפגנות והרעש הנלווה אליהן, המשטרה פרסמה הלילה (ראשון) הנחיות חדשות למפגינים. בהתאם להנחיות ניתן להפגין במקום פעמיים בשבוע בימים שלישי וחמישי, או בימים שיתואמו מראש עם המשטרה.

בנוסף, אם המפגינים ידרשו להפגין בסופי שבוע, הדבר יתבצע אך ורק בתיאום עם המשטרה ולא במהלך השבת. כמו כן, המשטרה אוסרת על הקמת רעש בלתי סביר בכל שעות היום. בהתאם להנחיה, הרעשה בתופים, כלי הקשה, צפצפות, צופרי אוויר וכיוצא באלה אפשרית למשך שעתיים במצטבר ולא לאחר השעה 21:30 בערב.

בשבוע שעבר טענה מפגינה במקום כי נפגעה מאקונומיה ששפכה על עיניה אישה המתגוררת במקום. הנפגעת, בת 49, פונתה על ידי צוות של מד"א לבית החולים מאיר בכפר סבא במצב קל. שוטרים שהגיעו למקום, נכנסו לבית שממנו על פי החשד נשפך נוזל הניקוי.

במקביל, ראש עיריית רעננה, חיים ברוידא, הותקף מילולית על ידי מפגינים כשישב במסעדה בעיר. על פי החשד מפגינים נגד ראש הממשלה נכנסו למסעדה וקיללו את ברוידא. בסרטון שפרסם, אמר ראש העירייה: "לא ייתכן שבמשך שבועיים אנשים שמגדירים עצמם מפגינים - הם לא מפגינים, הם מטרידים - עומדים מחוץ לבתי תושבים ולבתי אבות, צועקים ודופקים בתופים ולאף אחד לא אכפת. הזהרתי את המשטרה שזה ייגמר באסון - זה לא יכול להימשך כך". באירוע נוסף, שכן של ראש הממשלה השפריץ עם צינור מים נגד מפגינים.